Dovolenka v Burgase v Bulharsku

Mesto Burgas je hlavným mestom južnej časti bulharského pobrežia. Žije tam okolo 230 tisíc obyvateľov a zastáva funkciu administratívneho, kultúrneho a hospodárskeho centra tejto oblasti. Významný je tiež jeho prístav a priemyselná výroba. Vďaka pohoriu Stará Planina, ktoré Burgas obklopuje zo severu, má veľmi miernu klímu. Budete nadšení romantickými prechádzkami po pobreží a po promenáde s mnohými reštauráciami, kaviarňami a množstvom obchodíkov so suvenírmi.

Burgas - Bulharsko

Čím ďalej na juh pôjdete, tým vyššie teploty a teplejší piesok budete pociťovať. Tiež vás uvíta pôvodné bulharské prostredie a príroda. Juh Bulharska je veľmi sympatický tým, že napriek frekventovaným turistickým letoviskám môžete na juhu nájsť osamotené pláže a pokojné príjemné zákutia, kde si budete užívať anonymitu a súkromie. To ocenia najmä priaznivci stanovania. Príjemnou zastávkou pre vás bude Kiten, Rozenec, Achtopol alebo Sinemore, do ktorých vedie v prípade potreby dobré autobusové spojenie.

Ďalším skvostom južného pobrežia je Nesebar, veľmi staré mesto ležiace na skalnatom polostrove. Vďaka početným antickým, stredovekým a národno obrozeneckým pamiatkam bolo mesto zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Historický odkaz a množstvo romantických zákutí a výhľadov na morské pobrežie vás určite nenechá kľudnými a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok. Sozopol je ďalším historickým mestom postaveným na skalnatom útese, ktoré vám ponúkne mnoho zaujímavých pamätihodností. Trhy s rybami a všadeprítomné rybárske siete vám odhalia, že Sozopol bol pôvodne rybárskou dedinou. Do súčasnosti si zachoval pokojnú atmosféru a zvuky vĺn vám celkový dojem ešte umocnia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *