Počasie v Bulharsku

V Bulharsku je v lete veľmi teplo. Najzaujímavejšie údaje o teplote sú z čiernomorského pobrežia, pretože tam sa jazdí najviac. Cez leto si užijete priemernú teplotu mierne pod 30 °C, čo znamená, že je naozaj teplo. Ak teda plánujete dovolenku pri mori v Bulharsku, tak si určite pozrite priemerné teploty na pobreží, aby ste si more naozaj dobre užili.

Počasie v Bulharsku

Priemerné teploty na pobreží Bulharska
Teplota vzduchu - pobrežie Bulharska

Kúpať sa dá dobre od júna, predtým je more ešte dosť chladné. Naopak na jeseň vydrží more teplé relatívne dlho, asi tak do polovičky októbra. Plytké pláže sa prehrievajú ešte viac a môžete si na nich užiť skoro tropické kúpanie.

Teplota mora - Bulharsko

V lete k moru, v zime na lyže

Pretože je Bulharsko veľa na východ, nehrá tu už rolu vplyv teplého Atlantického oceánu ako inde v Európe, takže Bulharsko má už kontinentálne podnebie. To znamená teplá leta a studené zimy. V prípade Bulharska je klíma našťastie čiastočne nevyrovnaná so Stredozemným a Čiernym morom.

Všeobecne je v Bulharsku chladnejšie, hlavne pretože veľkú časť Bulharska zaberajú hory, kde sa teplotné priemery blížia našim.

Priemerná teplota v Bulharsku

Občas prší

Aj v letnej sezóne sa môže prihodiť, že zmoknete. Na júl a august síce pripadajú iba 3 daždivé dni, ale náhodu netreba podceňovať.

Daždivé dní v Bulharsku

Keď prší, tak často fúka aj vietor. Na kabínkach plavčíci na väčších plážach vyvesujú vlajky. Farby vlajok na plážach podľa vetra:

  • Zelená – vietor je v pohode, môžete sa kúpať
  • Žltá – vietor robí veľké vlny, kúpanie sa odporúča len skúseným plavcom
  • Červená – kúpanie je zdraviu nebezpečné aj pre skúsených plavcov

V porovnaní napríklad s Gréckom v Bulharsku cez leto fúka menej a kúpať sa môžete častejšie.

V Bulharsku sa môžete ľahko spáliť, takže opaľovací krém s vysokým UV filtrom a vzdušná pokrývka hlavy sú nevyhnutnosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *