Dovolenka v Bansku v Bulharsku

Mesto Bansko približne s dvanástimi tisícami obyvateľmi tvorí pomyselnú bránu do národného parku Pirin. Vďaka svojej nadmorskej výške a tomu, že túto oblasť charakterizujú dlhé zimy a krátke chladné leta sa Pirin stal obľúbeným strediskom zimných športov. Je zároveň aj starým historickým centrom, preto si na svoje prídu aj milovníci histórie. Mesto začalo prosperovať z obchodu a remesiel už v dávnych dobách, najmä ako významné stredisko ležiace na križovatke trás medzi Egejským morom a strednou Európou.

Bansko - Bulharsko

Dnes je táto oblasť v ohnisku záujmu stavebných investorov, ktorí tu financujú stavbu lyžiarskych a rekreačných areálov. Architektúra tamojších domov má dve odlišné tváre. Tá ľahšie viditeľná je postavená do ulíc a je strohá, kamenná a nevýrazná. Za to ta do vnútorný dvor je oveľa prívetivejší, s bohato vyrezávanými drevenými balkónmi a veselými fasádami.

Vašej pozornosti neujde ani Kostol najsvätejšej trojice s tridsať metrovou vežou s hodinami. Z Banska, ako ideálneho miesta pre vstup do Národného parku Pirin, sa organizujú rôzne výlety alebo túry. V okolí môžete tiež navštíviť minerálne kúpele, ktoré sú v tejto oblasti pomerne časté. Najväčšie sú v meste Sandanski. Asi 30 km na sever od Banska sa nachádza najväčšia medvedia rezervácia v Európe, zvaná Park tancujúcich medveďov Belica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *