Turistické destinácie v Bulharsku

Bulharské pobrežie je dlhé takmer 300 kilometrov, a tak sa tu rozprestiera mnoho rôznych letovísk. My vám v tomto článku priblížime väčšinu známych destinácii, ktoré do Bulharska každoročne prilákajú tisícky turistov prevažne z východnej a strednej Európy. Ak si teda neviete vybrať miesto kam pocestujete na tohtoročnú letnú dovolenku, tak určite čítajte ďalej.

Pláž Čierneho mora - Bulharsko

Pobrežie čierneho mora

Pobrežie Čierneho mora je najnavštevovanejším regiónom v Bulharsku a svojim návštevníkom poskytuje nezabudnuteľný obraz rôznorodej bulharskej krajiny a pohostinnosti. Nájdete tu drsné červené skaly, malebné mestečká a dedinky, hojné lesy a morské pláže s bielym alebo žltým pieskom.

Patria sem destinácie ako: Varna, Zlaté piesky, Burgas

Západné Bulharsko

Západné Bulharsko je zložené z troch častí, z ktorých každá disponuje úplne iným charakterom. Severozápad Bulharska je málo osídlený, a vďaka nedostatočne kvalitnej infraštruktúre a celkovej nepripravenosti regiónu na nápor turistov je tento kraj ešte turisticky neobjavený.

Patria sem destinácie ako: Sofia, Bansko, Melnik, Vidin

Severovýchodné Bulharsko

Severovýchod Bulharska je napriek svojej krásnej prírode a špecifickému krajinnému rázu mimo pozornosti turistov. Údolia okolo rieky Jantry a Beli Lom trieštia krajinu na menšie jednotky, na ktoré smerom na východ nadväzujú dlhé pasienky, kde dnes uvidíte iba pokojne sa pasúce kozy a ovce.

Patria sem destinácie ako: Ruse, Šumen

Centrálne Bulharsko

Centrálna časť Bulharska je verným dokladom rozličných historických epoch a kultúr, ktoré mali na území Bulharska a jeho formovaní vplyv. Pretože sa tento kraj, konkrétne okolo mesta Veliko Tarnovo, považuje za kolísku novodobého bulharského štátu.

Patria sem destinácie ako: Plodiv, Veliko Tarnovo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *