Dovolenka na pobreží Čierneho mora v Bulharsku

Pobrežie Čierneho mora je najnavštevovanejším regiónom v Bulharsku a svojim návštevníkom poskytuje nezabudnuteľný obraz rôznorodej bulharskej krajiny a pohostinnosti. Nájdete tu drsné červené skaly, malebné mestečká a dedinky, hojné lesy a morské pláže s bielym alebo žltým pieskom. Skrátka milovníci prírody a morskej klímy si prídu na svoje. Bulharské pobrežie je dlhé 378 kilometrov a Čierne more, ktoré ho obmýva, je ideálne pre rodiny s deťmi, pre kúpanie i potápanie, pretože jeho pomerne nízky obsah soli nedráždi oči ani pokožku.

Pobrežie Čierneho mora v Bulharsku

Taktiež sa nemusíte báť, že pri vodných radovánkach narazíte na dravého morského tvora. Čierne more je v tomto smere veľmi bezpečné.

Tip: Výhodné pôžičky na dovolenku do Bulharska

Pobrežie Čierneho mora je rozdelené na dve časti. V jednej kraľuje mesto Varna a v druhej Burgas. Obe časti sú také dva pomyselné tábory, ktoré sú spolu v dávnej histórii súperili ohľadom toho, ktorá časť pobrežia poskytuje väčšie krásy. Obe časti pritom majú svoj osobitý pôvab a v každej z nich je niečo špeciálneho, čo návštevníkov nepochybne uchváti.

Bulharsko – Burgas

Severné pobrežie je známe svojimi červenými skaliskami, vystupujúcimi z vody až do výšky 70 m. Najviac si tejto scenérie užijete v okolí Balčik a na myse Kaliakra.

Typický pre sever pobrežia je taktiež žltý piesok, podľa ktorého sa volá obľúbené letovisko Zlaté piesky a uchváti vás aj dominanta celej oblasti, ktorým je mesto Varna. Naproti tomu juh je o niečo exotickejší. Vegetácia v okolí Primorska sa nápadne podobá subtropickým oblastiam, pretože vďaka rieke Ropotamo sú tam lesy pretkané hustým popínavým porastom. Aj piesok je tu o poznanie belší, a tiež jemnejší. Známe bulharské letoviská Sozopol a Nesebar, vás tiež ohromia svojou architektúrou a prímorským charakterom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *