Dovolenka v Zlatých pieskoch v Bulharsku

Letovisko Zlaté piesky je najnavštevovanejšou turistickou destináciou na pobreží Čierneho mora. Nie je prekvapujúce, že pokojné preslnené pláže s jemným zlatým pieskom a okolité zalesnené kopce dávajú celému miestu veľmi oslobodzujúcu atmosféru. Tamojšie pláže sú 3,5 km dlhé a mnohokrát až sto metrov široké, čo umožňuje určitú anonymitu bez negatívnych dojmov z masového cestovného ruchu. Tento dojem ešte umocňuje fakt, že hlavná promenáda je vedená stranou, teda nie ste na pláži rušený masovou turistikou.

Zlaté piesky v Bulharsku

Zlaté piesky sú vďaka príjemnej teplote vzduchu aj mora a kľudnému moru bez nebezpečných prúdov ideálnym riešením pre rodičov s deťmi. Je taktiež dobré vedieť, že všetky dôležité miesta celého mesta sú prepojené malým kúpeľným vláčikom.

Ak by ste si chceli urobiť výlet do okolia, určite nepohrdnete skalným kláštorom Aladža. Tento jaskynný systém prepojený chodbami a vyzdobený freskami pochádza z 13. storočia, a týči sa priamo nad Zlatými pieskami. Vďaka tomu sa vám odtiaľ naskytne prekrásny pohľad na vápencové skaly a pobrežie Čierneho mora. Približne 10 km od Zlatých pieskov sa nachádza ďalšie letovisko Albena, kde je veľké množstvo hotelov, kempingových miest, takže ubytovanie zoženiete veľmi rýchlo. Čo by ste si skutočne nemali nechať pri návšteve oblasti Zlatých pieskov ujsť, je 20 km vzdialené “biele mesto” Balčik. Je to prímorské letovisko, lemované úchvatnými vápencovými skalami bielej farby.

Ďalším impozantným miestom je známy mys Kaliakra, ktorému hovoria miestni obyvatelia “nos”. Jedná sa o červené skaly, vypínajúce sa do výšky až 70 m, ktoré poskytujú krásne pohľady na okolie a na mnohých miestach siahajú až k moru. Na skalných útesoch sa okrem Pamätníku mŕtvych panien stretnete i s dodnes viditeľnými zvyškami thráckého opevnenia. Romantické zákutia poskytujú malé zátoky a skalné jaskyne dediny Kamen Brjag, ktorá je častým cieľom mladých zamilovaných ľudí. Na širokom pobreží sa pred vami otvorí aj osamotene stojaca rozhľadňa, okolo ktorej sa dá po útesoch zostúpiť až k moru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *