Cesta do Bulharska

Občania Európskej únie a Švajčiarska môžu cestovať do krajiny bez obmedzení, v podstate iba s platným cestovným pasom. Vízovú povinnosť teda nemajú ak ich pohyb nepresiahne štyri týždne. Tí z vás, ktorí cestujú do Bulharska individuálne po svojej vlastnej trase, sa musia do piatich dní po príchode prihlásiť na polícii. Zvyčajne to zariaďujú samotné hotely. Taktiež sa nezabudnite preukázať platným zdravotným poistením. Ak chcete ušetriť, tak môžete využiť aj rôzne last minute zájazdy do Bulharska.

Cesta do Bulharska

Autom do Bulharska

Najbežnejšia cesta Slovákov vedie do Bulharska cez Srbsko. Cesta trvá približne 12 až 18 hodín.

Autobusom do Bulharska

Cesta autobusom Vám zaberie približne 14 až 20 hodín, záleží to od toho z ktorej časti Slovenska cestujete a kam cestujete, ale samozrejme aj kedy cestujete.

Lietadlom do Bulharska

Do Bulharska sa dá dostať aj lietadlom, ale lietadlá do tejto destinácie nelietajú často. Najlepšie by bolo využiť ponuku letov z Viedne.

Vlakom do Bulharska

Tento spôsob prepravy je pre niektorých ľudí lepší hoci trvá o niekoľko hodín dlhšie. Hlavne vďaka tomu, že po vlaku sa môžete kedykoľvek poprechádzať.

Cestovanie po Bulharsku

Na cestovanie po Bulharsku si môžete si požičať auto v jednej z početných autopožičovní. Cena sa pohybuje okolo 30 eur za deň plus najazdené kilometre.

Vodičské oprávnenie

Vodičský preukaz vám bude stačiť slovenský, ale potrebujete aj medzinárodnú zelenú poisťovaciu kartu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *