Beh a západ slnka pri mori? Nezabudnite si slnečné okuliare

Milovníci behu si „neoddýchnu“ ani na dovolenke. Zatiaľ čo zvyšok ich partie alebo rodiny leží na pláži a chytá bronz, športoví nadšenci sa potrebujú ísť vybehať v novom a peknom prostredí. Ani im to nezazlievame. Cestičky určené na chôdzu či beh napríklad v prostredí jadranskych morí či talianskych zálivov sú skutočne očarujúce. Na čo by ste ale nemali zabudnúť, ak sa rozhodnete pre večerné bežecké spoznávanie krajiny?

Beh pri mori

Behať pri mori je splneným snom nejedného bežca. Je to niečo úplne iné než beh v našom rodnom meste alebo na mieste, ktoré už dobre poznáme. Niektoré veci sa však nemenia ani za hranicami. Napríklad potreba, ba priam nevyhnutnosť športových slnečných okuliarov. Prečo ich potrebujete aj na dovolenke?

  1. Slnečné žiarenie je nebezpečné aj v podvečerných hodinách

Nie je už obed ani poobedie, slnko pomaly zapadá. Veľa ľudí sa preto mylne domnieva, že sa už nemôže spáliť alebo dostať úpal. Opak je pravdou. Práve preto, že ľudia v týchto hodinách poľavia v ochrane, sú náchylní dostať úpal. Ak beháte na slnku, šiltovka alebo minimálne šatka je skutočne nevyhnutnosťou. Slnečné okuliare sú rovnako dôležité. Vďaka nim chránite svoje oči pred slnečným žiarením. Zároveň vám slnko nezastrie pohľad a vy sa nepotknete a uvidíte iných bežcov či rekreantov.

  1. Otravné mušky lezúce do očí

Pozná to asi každý. Idete si večer zabehať do prírody, niekde k rieke a húfy mušiek vám to znepríjemňujú. Pri mori je to rovnaké. Vďaka slnečným okuliarom sa vám mušky nebudú tlačiť do očí a vy si vychutnáte plný pôžitok z večerného behu. Vďaka okuliarom si môžete byť istí, že vás v okolí očí zároveň nič nepoštípe. Ak sa chystáte len na večernú prechádzku, nepotrebujete hneď športové okuliare, odporúčame napríklad klasické slnečné okuliare Cartier.

Behanie pri mori je skvelé, obohacujúce a počas neho sa vám vyplaví veľa endorfínov, ktoré vám zlepšia večer. Vďaka slnečným okuliarom bude váš beh ešte kvalitnejší. Preto si ich na dovolenku určite nezabudnite vziať.

 Zdroj obrázku: ViChizh / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *