Kam v Rakúsku? (tipy na cestovanie)

Hľadáte ideálnu destináciu pre svoju ďalšiu dovolenku? Nehľadajte, Rakúsko je na dovolenku ideálne. Máme ho za rohom, ponúka nádherné výhľady, očarujúce dedinky a veľa zaujímavých aktivít. Preto je táto krásna krajina ideálnym miestom na objavovanie a užívanie si dovolenky. Je to jedna z najlepších cestovateľských destinácií v Európe, a preto sme pre vás pripravili zoznam miest, ktoré by ste mali v Rakúsku vidieť.

Dovolenka v Rakúsku

Prechádzka po Viedni

Viedeň je jedno z najkrajších miest v Európe. Preto by ste mali Viedeň zaradiť na zoznam miest, ktoré treba v Rakúsku navštíviť. Vďaka úchvatnej architektúre, jedinečnej kultúre a tradičným reštauráciám a kaviarňam niet divu, že každoročne priláka takmer 4 milióny turistov. Baroková architektúra Viedne je skutočne úchvatná. Všade, kam sa pozriete, uvidíte honosné budovy, bohato zdobené pamiatky, veľkolepé mestské paláce, múzeá a hudobné podniky roztrúsené po celom hlavnom meste.

Prezrite si napríklad palác Hofburg z 13. storočia a zbierky, ktoré sa v ňom nachádzajú. Alebo navštívte zámok Schönbrunn, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nezabudnite si počas pobytu tu vychutnať orchester alebo iné hudobné podujatia. Po dni strávenom prehliadkou si vyhraďte čas na vychutnanie si najlepších viedenských reštaurácií a kaviarní. Niektoré z nich existujú už stovky rokov a vítajú hostí z blízkeho i ďalekého okolia tradičnou viedenskou kuchyňou.

Navštívte Salzburg

Salzburg je historické mesto s rôznymi kultúrnymi podujatiami a ikonickou architektúrou. Je obľúbenou turistickou destináciou, ktorá je známa tým, že sa tu narodil Wolfgang Amadeus Mozart. Návšteva Salzburgu patrí medzi najlepšie hodnotené aktivity v Rakúsku, pretože sa tu nachádza množstvo turistických atrakcií, ktoré si môžete vychutnať a preskúmať. Navštívte napríklad Mozartov rodinný dom, Salzburský dom (katedrálu), Rezidenčný palác, opátstvo a cintorín svätého Petra a kaviareň Café Tomaselli.

Pobyt v Innsbrucku

Innsbruck, ktorý sa nachádza v malebnom údolí rieky Inn v Tirolsku, je historické mesto obklopené vysokými horami s množstvom historických pamiatok, múzeí a pulzujúcim mestským životom. Hlavné mesto Tirolska je skvelou destináciou pre zimné športy, čo z neho robí skvelú dovolenkovú destináciu pre tých, ktorí chcú skúmať, objavovať, učiť sa a zabávať sa na čerstvom vzduchu. Návštevu Innsbrucku by ste teda mali zaradiť na svoj zoznam toho najlepšieho, čo môžete v Rakúsku robiť.

Dovolenka v Innsbrucku

Zima je najlepším obdobím na návštevu Innsbrucku. Musíte navštíviť jeho očarujúce vianočné trhy s pozláteným balkónom vo výklenku známym ako Zlatá strecha, ktorý poskytuje tradičnú magnetickú atmosféru. Zámok Ambras zo 16. storočia a skokanský mostík Bergisel poskytujú skvelý výhľad na mesto. Lyžiarske svahy obklopujú mesto a ponúkajú veľa príležitostí na aktivitu na sviežom alpskom vzduchu, ktorá bude tým najlepším zážitkom na čerstvom vzduchu, aký ste kedy zažili.

Navštívte Hallstatt

Hallstatt je malebná dedinka, ktorá vznikla pred tisíckami rokov na brehu Hallstätského jazera. Krása Hallstattu nemá obdoby. Alpské hory v pozadí, farebné budovy a západy slnka na jazere z neho robia sen fotografov. Okrem toho jeho pôsobivá soľná baňa, podzemné soľné jazero a Dachsteinská obrovská ľadová jaskyňa ponúkajú úžasné príležitosti na fotografovanie.

Hallstatt láka lyžiarov a snowboardistov, ktorí chcú v zime využiť výhody snehu a hôr. Okrem toho sa tu v lete môžete venovať aktivitám, ako je pešia turistika, cyklistika, člnkovanie a kúpanie v jazere. Nezabudnite si vyhradiť čas na návštevu vyhliadkovej plošiny 5fingers vo výške 400 metrov nad zemou. Potom sa na tomto mieste kochajte nádherným výhľadom na zasnežené Alpy.

Lyžovačka v St. Anton am Arlberg

V pohorí Arlberg, ktoré je známe ako kolíska lyžovania v Alpách, sa nachádza mnoho obľúbených lyžiarskych stredísk. Lyžiarske stredisko Arlberg je obľúbené medzi profesionálmi aj začiatočníkmi. Lyžiarsky klub Arlberg je jedným z najstarších lyžiarskych klubov na svete. Preto sa dostal na zoznam najobľúbenejších európskych lyžiarskych destinácií. Ak teda milujete zimné športy, lyžovanie v St. Anton am Arlberg je jednou z možností, ako sa v Rakúsku zabaviť.

St. Anton am Arlberg obklopený mohutnými vrcholmi vám ponúka 305 kilometrov upravených zjazdoviek. Okrem toho je tu 200 kilometrov zjazdoviek s hlbokým prašanom. Vďaka týmto podmienkam je toto miesto ideálnym cieľom pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Ak chcete len obdivovať krásy St. Anton am Arlberg bez vynaloženia väčšej námahy, môžete využiť lanovky a vleky, ktorými sa dostanete do každého kúta lyžiarskeho strediska.

Lyžiarske stredisko Mayrhofen

Ak chcete stráviť svoju aprílovú dovolenku jedinečným a vzrušujúcim spôsobom, príďte do Mayrhofenu na týždňový festival plný hudby, podujatí a aktivít. Nielenže malebné Alpy sú úžasnou kulisou pre slávnosti, ale môžete tiež ochutnať atmosféru ako na Ibize, ktorá rok čo rok priťahuje európsku mládež.

Lyžovačka Mayrhofen

Ak ste milovníci adrenalínu môžete sa zapojiť aj do súťaže “Ride & Seek”. Súťaž “Ride & Seek” vám umožní byť svedkami úžasných kaskadérskych kúskov profesionálov na snehu. A čo je ešte dôležitejšie, ak máte chuť, tak si môžete lyžovanie a snowboardovanie v lyžiarskom areáli Mayrhofen vyskúšať aj sami. Znie to úchvatne, však? Ak teda máte radi tento druh aktivít, nemali by ste si nechať ujsť tento jedinečný zážitok.

Výlet loďou na jazere Zell am See

Zell am See je nádherné jazero v Rakúsku, ktoré je dlhé len štyri kilometre a široké jeden a pol kilometra. Ak milujete vodné športy, tak toto miesto je pre vás ako stvorené. Obľúbená je tu plavba na člnoch, pričom sú povolené kajaky, kanoe a elektrické člny. Žiaľ, motorové člny nie sú povolené. Je to kvôli zachovaniu čistoty a pokoja v oblasti.

Jazero Zell am See

Na jazere Zell am See si však stále môžete vychutnať plachtenie, pádlovanie a plavbu na vodných bicykloch. Ešte viac si môžete užiť na plážach v okolí jazera. Zaujímavejšie je, že k dispozícii sú aj zariadenia ako vyhrievané bazény a vodné trampolíny. Neďaleké mestečko Zell am See ponúka množstvo možností stravovania a turistických trás na zalesnených svahoch jazera. V zime jazero zamŕza a stáva sa ideálnym miestom na korčuľovanie.

Turistika v Tirolsku

Ste vášnivý turista? Ak áno, určite si nechcete nechať ujsť región Tirolsko, ktorý je preslávený najmä rozsiahlou sieťou značených turistických chodníkov. Môžete tu nájsť viac ako 24 000 kilometrov trás. Od krátkych jednodňových túr až po diaľkové túry.

Ak sa necítite na celý 413-kilometrový Orlí chodník cez Lechtalské Alpy (s prevýšením vyše 31 000 metrov), tak si môžete vychutnať trasu od chaty k chate rozdelenú na ľahšie úseky. Okrem toho je tu aj množstvo ľahších trás, ktoré môžete preskúmať. Môžete sa napríklad vybrať do údolia Gschlößtal alebo na Ahornspitze. Na oboch miestach sa môžete vyviezť horskou lanovkou. Takto si ešte stále môžete pozrieť pravú krásu Tirolska zhora s menšou námahou ako pri pešej turistike.

Výstup na Grossglockner

Grossglockner, vrchol v tvare pyramídy v Rakúsku, vysoký 3 800 metrov, je najvyšším vrcholom krajiny a môže sa pochváliť veľkým ľadovcom. Hoci sa zdá, že výstup naň je dosť náročný, stále sa naň dá ľahko dostať. Obtiažnosť výstupu sa môže pohybovať od II. triedy, čo je škrabanie a prípadne používanie rúk alebo plazenie, ale nie je potrebné žiadne vybavenie, až po IV+ triedu v závislosti od trasy a poveternostných podmienok.

Výlet na Grossglockner

Ak nie ste skúsený horolezec, nebojte sa. O výstup na Grossglockner sa môžete pokúsiť aj v letných mesiacoch a to je oveľa jednoduchšie ako výstup v zime. Pripojte sa tiež k programu alebo túre so sprievodcom, aby ste si zabezpečili bezpečný a úspešný výstup. Okrem toho môžete prenocovať aj na útulni Stüdl-Hütte vo výške 2 801 metrov. Takto si môžete ušetriť čas a energiu na niekoľko prestávok počas cesty.

Vstúp do Eisriesenwelt

Hľadáte jedinečné dobrodružstvo? Výlet do Eisriesenwelt je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete v Rakúsku urobiť. Eisriesenwelt je najväčšia ľadová jaskyňa na svete. Táto 42 kilometrov dlhá jaskyňa sa nachádza asi 40 kilometrov od Salzburgu a svojimi veľkolepými ľadovými útvarmi a mrazivými teplotami vám vyrazí dych. Okrem toho môžete dokonca preskúmať vnútro jaskyne Eisriesenwelt a stať sa svedkom jej skrytej krásy.

Prehliadky so sprievodcom sú jediným spôsobom, ako vstúpiť do jaskyne, a poskytujú fascinujúce informácie o jej vzniku. Vo vnútri môžete objaviť jej vežovité stalagmity a 25 metrov vysoký ľadový útvar. Okrem toho sa tu nachádza aj Ľadový palác, čo je ľadová miestnosť 400 metrov pod zemou. Vďaka svojej veľkoleposti a tajomnosti je Eisriesenwelt nezabudnuteľným zážitkom, ktorý zažijete vo svojom živote.

Ako vidíte, v Rakúsku nie je núdza o zábavu. Či už hľadáte oddychovú dovolenku alebo akčné dobrodružstvo, táto krásna krajina ponúka niečo pre každého. Tak na čo ešte čakáte? Zbaľte si kufre a začnite plánovať svoju cestu do Rakúska ešte dnes.

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *