Lietanie so zvieratami – tipy a cena prepravy

Ak plánujete cestovať so svojím zvieracím miláčikom, tak Vám dáme pár užitočných informácií, ktoré sa Vám môžu pred odletom hodiť. Skôr ako zakúpite letenku by ste si mali overiť u danej spoločnosti, či tento spôsob cestovania podporuje. Je dosť aeroliniek, ktoré neumožňujú cestovať so zvieratami. Ak teda zistíte, či aerolinka zvieratá prepravuje, tak sa často rovno dozviete aj poplatok, ktorý je účtovaný za prepravu. Väčšinou je cena letu okolo 50 €.

Pes a cesta lietadlom

Existujú 2 spôsoby ako môžete zviera prepravovať:

  • v kabíne lietadla
  • v nákladovom priestore lietadla

Preprava zvieraťa v kabíne lietadla

Táto možnosť je určite nielen pre Vás, ale aj pre Vášho maznáčika najlepšia. Má však niekoľko obmedzení, a tým je konštrukcia prepravky na zviera a jeho hmotnosť. Všeobecne platí, že v kabíne môžete prepravovať psy, mačky, zajace a iné menšie zvieratá, ktoré aj s váhou prepravky nevážia viac ako 8kg. Prepravka musí byť podobných rozmerov ako kabínová batožina, keďže sa musí zmestiť do priestoru pod sedadlom pred Vami. Musí zaisťovať dostatočnú ventiláciu vzduchu a mať nepriedušné dno. Po celú dobu prepravy zviera nesmie opustiť svoju prepravku, resp. transportný box.
Výnimku tvoria sprievodné psy pre zrakovo postihnutých a záchranárske psi –  ich preprava je zadarmo, ale iba s náhubkom. Zároveň je nutné mať potvrdenie o výcviku.

Preprava zvieraťa v nákladovom priestore

V prípade prepravy zvieraťa v batožinovom priestore nemusíte mať najmenší strach. So zvieratami je nakladané veľmi ohľaduplne. Transportný box je priviazaný k podlahe, čo zabráni jeho pohybu. Priestor je vykurovaný a tak nehrozí, že by Vášmu miláčikovi čokoľvek chýbalo. V dnešnej dobe je táto preprava na dennom poriadku a tak nemusíte mať akékoľvek obavy. Tento zážitok je však pre zviera značne stresujúci a je na mieste zvážiť, či naozaj cestu musí podniknúť. Dajte zvieraťu čas pár dní pred odletom sa zoznámiť s priestorom prepravky, aby si pohodlne zvyklo. Lákajte ho dovnútra hračkami alebo jedlom, aby malo len dobré spomienky. Nikdy ho však násilne nesmiete nútiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *