10 dôvodov, prečo musíte vycestovať do Albánska

Vydajte sa do krajiny, ktorá oplýva slávnou históriou, veľkolepou prírodou a kultúrnymi zázrakmi, ktoré vám vyrazia dych. Albánsko ponúka všetko, čo si želáte pre dokonalú dovolenku. Albánskom je skrytým klenotom Európy. Prečo vám teda vrelo odporúčam cestovať do Albánska? Prečo je Albánsko takou veľkou voľbou pre vašu ďalšiu cestu?

Albánsko - pohľad na more

V tomto blogu vám predstavím desať dôvodov, prečo musíte vycestovať do Albánska.

Prírodné scenérie Albánska sú nádherné

Albánska príroda je nádherná. Má malebnú krajinu na súši aj na vode. Nájdete tu hory a zasnežené vrcholy v nádherných Albánskych Alpách. Zelené lúky a hmlisté potoky zdobia úpätia hôr a vytvárajú nezabudnuteľnú scenériu pre každého, kto ich navštívi.

Južná časť Albánska sa medzitým stáva miestom, kde sa stretávajú Iónske a Jadranské more. Pozdĺž pevniny sa tiahnu bezchybné pláže s prachovým pieskom, ktoré ponúkajú dokonalé miesto na opaľovanie. Pripravte sa na to, že vás očaria žiarivé farby žiarivo modrého oceánu a bielo sfarbené pobrežie. Preto sa vydajte do Albánska, aby ste tieto nádherné scenérie videli na vlastné oči.

Albánske hory

Albánsko je plné historických pamiatok svetovej úrovne

História tohto národa siaha až do obdobia pred 100 000 rokmi. Známe ríše, ako napríklad rímska a osmanská, vládli v tejto oblasti po stáročia. Z tohto dôvodu si mestá v Albánsku uchovávajú bohatú históriu a rozprávajú príbeh, ktorý presahuje čas. Historické mestá Albánska zdobia stáročné hrady, starobylé pevnosti a nadčasové artefakty. Albánske mestá sú preto múzeá pod holým nebom, ktoré čakajú na svoje objavenie.

Okrem toho sú archeologické náleziská roztrúsené po celom Albánsku. V krajine nájdete ruiny gréckych, rímskych a byzantských stavieb. Vydajte sa do južného Albánska a nájdite archeologický park Butrint, kde si môžete pozrieť fascinujúce artefakty. Okrem toho strávte čas objavovaním niektorých pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO, napríklad Gjirokastër a amfiteáter v Durrese.

Albánska architektúra

Nachádzajú sa tu jedny z najlepších pláží v Európe

Počuli ste o žiarivých plážach na Francúzskej riviére alebo v Grécku? Albánske pláže sú pripravené konkurovať im. Každá pláž ponúka jedinečnú scenériu, od pobrežia s bielym pieskom a jemnými vlnami až po pláže s jemnými kamienkami. Nehovoriac o tom, že žiarivo modré more je ohromujúce, až ho obdivujete. Či už sa chcete plaviť Jadranským morom, alebo si dopriať dávku oddychu na plážovom ležadle, albánske pláže sú tým pravým miestom.

Albánske more

Vydajte sa toto leto do Albánska a užite si úžasnú dovolenku. Môžete sa ubytovať na Albánskej riviére, ktorá ponúka krásne rybárske dedinky a rozľahlé mestečká. Môžete tak stráviť deň pod slnkom, preskúmať pláže a poprechádzať sa po meste.

Albánska kuchyňa vás poteší

Vychutnajte si chute Stredomoria a Balkánu v Albánsku. V krajine nájdete známe špeciality, ako sú baklava, burek a pečené jahňacie mäso. Okrem toho tu môžete chrumkať tavë kosi a byrek, ktoré sú tradičnými albánskymi jedlami. Nevynechajte ani ochutnávku morských plodov, najmä pri návšteve južného Albánska. Pochutnajte si na čerstvo ulovených morských plodoch podávaných s vínom a chlebom. Albánsko vás teda nesklame, pokiaľ ide o jedlo. Ak ste gurmán, musíte navštíviť Albánsko a vyskúšať jeho úžasnú kuchyňu.

Predaj olív v Albánsku

Obrovská láska k nápojom a liehovinám

Pitie alkoholu je v Albánsku veľmi populárne. Preto vás neprekvapí, že v krajine nájdete množstvo skvelých nápojov a alkoholických miestnych pochúťok. Albánsko je hrdé na svoju remeselnú raki, ktorá sa vyrába z fermentovaného ovocia a orechov. Raki je dôležitou súčasťou albánskej kultúry, takže ak sa budete stýkať s miestnymi obyvateľmi, nezabudnite si dať panáka.

Okrem toho sa v Albánsku vyrábajú aj kvalitné vína. Má stáročnú vinársku tradíciu, ktorá pretrváva dodnes. Okrem toho má Albánsko veľa miest, ktoré sú ideálne na pestovanie hrozna. Z tohto dôvodu je albánske víno skvostné a lahodné. Ak sa v Albánsku vyberiete na ochutnávku vína, tak nebudete ľutovať.

Cesta do Albánska vás nezrujnuje

Albánsko je jednou z cenovo najdostupnejších krajín v Európe. Meny ako dolár, euro a libra sú silnejšie ako albánsky leke, takže v Albánsku je všetko cenovo výhodnejšie. Okrem toho môžete získať najlepšie ponuky a mať viac, keď zaplatíte menej. Luxusná izba v prepychovom hoteli môže stáť približne 50 eur, zatiaľ čo plnohodnotné jedlo stojí približne 10 eur. Z tohto dôvodu je Albánsko skvelou finančne nenáročnou destináciou na strávenie dovolenky.

Všade nájdete usmievavé tváre

Albánsko je známe aj svojou pohostinnosťou. Ľudia v Albánsku sú srdeční a pohostinní. Usmiate tváre ľahko nájdete na turistických miestach, v susedstvách, reštauráciách a baroch. Privítajú vás s úsmevom a pravdepodobne vás privítajú aj u seba doma. Okrem toho je hlavne medzi mladými v Albánsku aj viac ľudí, ktorí hovoria aj po anglicky. Návšteva Albánska a spoznávanie krajiny pre vás bude veľmi príjemné.

Kultúra je fascinujúca a prívetivá

Albánska kultúra ako miesto stretávania rôznych národov je pôsobivá a jedinečná. Vyzdvihuje balkánsku kultúru, ale zároveň sa v nej mieša aj stredomorská kultúra. Úžasnú kultúru tak môžete spoznať prostredníctvom tradícií, múzeí a každodenného života miestnych obyvateľov v Albánsku.

Albánska príroda

Okrem toho je Albánsko aj rozmanité. Ľudia v Albánsku vyznávajú rôzne náboženstvá, ale všetci žijú v mieri a sú voči sebe veľmi tolerantní. V každom meste môžete vidieť kostoly stojace pár metrov od mešít. Preto vám cestovanie do Albánska umožní vidieť túto úctivú scénu.

Albánsko nie je preplnené a je relatívne pokojné

Albánsko, ktoré je mimo dosahu a neprebádané, nie je ani zďaleka preplnené. Len zriedka tu nájdete rušné turistické miesta a preplnené oblasti. Aj hlavné mestá, ako Tirana a Berat, sú relatívne pokojné. Z tohto dôvodu je Albánsko ideálne na zoznam skrytých klenotov v Európe. Ak teda cestujete do Albánska, môžete očakávať, že budete mať veľa času na relax a oddych od každodenného života.

Bezpečnosť v Albánsku

Je Albánsko bezpečné pre turistov? Odpoveď znie áno. Albánsko je jednou z najbezpečnejších krajín v Európe. Podľa britského ministerstva zahraničných vecí má Albánsko nízku mieru kriminality a takmer žiadna nie je zameraná na turistov. Z tohto dôvodu je Albánsko bezpečné na cestovanie. A to aj pre sólo cestovateľky.

Albánsko je fakt očarujúca krajina, ktorú by ste si mali pridať na svoj zoznam. Bezchybné pláže, nádherné historické mestá a usmievavé tváre vás naozaj naduchnú a užijete si skvelú dovolenku.

Ohodnotiť článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *