Relaxačné cestovanie – ako nájsť pokoj a regeneráciu pri cestovaní?

Objavovanie nových kultúr, ochutnávanie exotických jedál, spoznávanie nových miest a vytváranie nádherných spomienok, ktoré nás sprevádzajú po celý život – presne také je cestovanie, doslova srdcová záležitosť mnohých z nás. Niet sa čomu čudovať, cestovaním si otvárame nové obzory, no predovšetkým je to čas, kedy môžeme nerušene relaxovať a zabudnúť na všetky povinnosti, ktoré na nás doma čakajú. Ako však cestovať tak, aby ste dokázali relaxovať, zregenerovať sa a nájsť vytúžený pokoj? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcom článku!

Mladý pár cestuje po svete

Prečo sa ponáhľate?

Celý život sa za niečim náhlime. Bežíme na autobus, snažíme sa stihnúť vlak, v práci chceme dokončiť všetko, čo najrýchlejšie, aby sme mohli utekať domov a pokračovať v ďalších povinnostiach, ktoré na nás čakajú.

Stop! Prvé pravidlo, ktoré vám pomôže nájsť pokoj pri cestovaní je veľmi jednoduché – neponáhľať sa. Uznajte sami, načo by ste to robili? Veď práve dovolenka predstavuje ideálny čas na spomalenie – nech už sa chystáte navštíviť pokojné miesto v prírode alebo túžite zažiť nefalšovaný ruch veľkomesta v New Yorku. Ak ste si vybrali veľkomesto, perfektné letenky New York nájdete vo vyhľadávači letov na stránke eSky.sk.

Vybrali ste si ubytovanie, ktoré dokonale spĺňa vaše očakávania?

Veľmi dôležitým faktorom, ktorý je potrebné, v prípade relaxačného cestovania, brať do úvahy je výber vhodného ubytovania. Odporúčame vám vyhýbať sa rezerváciám obrovských hotelových komplexov a uprednostniť menšie rodinné penzióny či súkromné vily na samote, v ktorých sa nebudete musieť obávať hluku a veľkých más ľudí. Ideálnou voľbou je ubytovanie, ktoré disponuje wellness vybavením, napríklad saunami či možnosťou odbehnúť si na masáž. A ešte malý tip – ak cestujete bez detí a máte v pláne skutočne relaxovať a regenerovať, odporúčame vám zvoliť si “adult only” ubytovanie.

Cestovateľka v novom meste

Čo tak prestať sa stresovať?

Všetci to dobre poznáme – aj napriek obrovskému úsiliu vynaloženému na minimalizáciu stresových situácií sa môže stať, že im nedokážeme úplne predíjsť. Stres zo zmeškaného letu, nepríjemnosti spôsobené s ubytovaním či iné prekážky, ktoré nám bránia v relaxačnom cestovaní. Tento stres sa akoby znásobí vždy, keď cestujeme sami. Predsalen sa nemáme na koho spoľahnúť a všetky problémy musíme riešiť po vlastnej osi.

Hlavné je nepodliehať panike a neriešiť veci s horúcou hlavou! Všetko sa dá vyriešiť a nič nie je stratené ani v prípade, že situáciu musíte vyriešiť sami bez akejkoľvek pomoci.

Vo vypätých momentoch skúste meditáciu či dychové cvičenia, ktoré vám zaručene pomôžu vidieť veci z iného uhla pohľadu. Nádych, výdych a je to vyriešené! Teraz si môžete začať plnohodnotne užívať single cestovanie s nízkym rozpočtom a objavovanie sveta podľa vlastných predstáv.

Zvládnete digitálny detox?

Obrovskou prekážkou na ceste k nájdeniu pokoja je neustály kontakt s mobilným telefónom a kontrolovanie sociálnych sietí. Preto si na nejaký čas skúste dopriať, pre nás všetkých tak veľmi potrebný, digitálny detox. Informujte svojich blízkych o tom, že budete chvíľu nedostupní a svoj mobilný telefón, laptop či tablet jednoducho vypnite a užívajte si prítomný okamih bez vyrušovania v podobe neustáleho pípania notifikácií. Nepotrebujete predsa vedieť všetko o tom, čo robia vaši známi – v prvom rade si potrebujete oddýchnuť, uvoľniť sa a načerpať novú energiu.

Možno ste práve na tomto mieste prvý aj posledný krát, tak prečo si tento výlet neužiť? No tak šup šup, kúpte si letenky, zbaľte si pár potrebných vecí a hor sa plnohodnotne oddychovať. Zaslúžite si to!

Je úplne jedno či sa rozhodnete pre exotickú dovolenku, horskú turistiku či wellness pobyt. Podstatné je, aby ste si oddýchli. Relaxačné cestovanie predstavuje dokonalý spôsob na únik zo stereotypného života plného zhonu a stresu z každodenných povinností. Žite “tu a teraz”, oddychujte, regenerujte, rozjímajte, spoznávajte, vychutnávajte si každý jeden okamih a čerpajte silu a energiu na návrat do reality. Šťastnú cestu!

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *