Single cestovanie s nízkym rozpočtom a objavovanie sveta podľa vlastných predstáv

Láka vás cestovanie, ale nemáte partnera či rovnako zmýšľajúceho priateľa? Chcete objavovať svet, ale nemáte dostatok financií? Obidve prekážky sú bariéry len vo vašej hlave. Single cestovanie je rovnako zábavné ako cestovanie v partii. A problémy s rozpočtom sa dajú prekonať vďaka plánovaniu a rozumnému šetreniu. Neviete, ako na to? Poradíme vám.

Single cestovanie s nízkym rozpočtom

Čo robiť, aby ste dokázali cestovať s nízkym rozpočtom?

Posledné roky je badateľné, že ľudia cestujú viac a častejšie. Zaraďte sa aj vy medzi týchto ľudí a neobávajte sa toho, že by ste kvôli cestovaniu skrachovali. Nízky rozpočet na cestovanie majú tisíce cestovateľov a napriek tomu si dokážu dovoliť veľa dovoleniek i cestovať po celom svete. Cestovanie s nízkym rozpočtom je len málokedy úspešné, ak je zorganizované spontánne. Prečo? Pretože kúpa leteniek na poslednú chvíľu znamená vyššiu cenu.

Skúsení cestovatelia majú celý rok naplánovaný s predstihom niekoľkých mesiacov. Priam striehnu po lacných letenkách, a ak je nejaká k dispozícii, ihneď ju kúpia. Napríklad letenky Barcelona budú v lete iste oveľa drahšie ako na začiatku roka. Budú tiež drahšie počas leta a lacnejšie na jeseň či na jar. Mimo sezónne cestovanie je ďalším krokom, ktorý pri cestovaní ušetrí stovky eur. Plánovanie je dôležité tiež z dôvodu obsadenosti hotelov a ubytovní.

Keď zoženiete lacnú letenku, ihneď hľadajte ubytovanie v termíne letenky. Nedarí sa vám? Tipom je cesty plánovať cez eSky.sk. Na portály eSky.sk je možné využiť rôzne služby súvisiace s cestovaním a leteckou prepravou. Portál sústreďuje pod jednou strechou ponuku leteniek do 50 krajín sveta, ktoré sa dajú rezervovať spolu s ubytovaním. Veľmi využívanou službou sú predĺžené víkendy letenky+ubytovanie. Na portály nájdete tiež ponuku transferov, prenájmu vozidiel a cestovného poistenia.

Pasce na turistov. Ako sa im vyhnúť?

Turistické pasce vo svete

Na mieste pobytu striehnu na menej skúsených cestovateľov rôzne turistické pasce. Napríklad zmenárne priamo na letisku majú oveľa horší kurz ako v meste. Je dobré mať na začiatok zopár drobných zamenených alebo platiť všetko kartou. Niekedy sa nedá kartou zaplatiť v taxíku, a preto odporúčame vopred rezervovať transfer alebo auto na eSky.sk.

Pozor si dávajte aj na bankomaty. V Európe nájdete siete bankomatov, ktoré si za výber sťahujú vysoké poplatky. Plánovaním predídete strate peňazí za výber. Pred odchodom si vo svojej banke overte, ktoré bankomaty sú v zahraničí bezpečné.

Posledné odporúčanie sa týka stravovania. V každej reštaurácii si vopred vypýtajte menu a až následne objednávajte jedlo. Niekedy aj malá reštaurácia v zastrčenej uličke môže nemilo prekvapiť cenami. V tomto smere sa oplatí pred vycestovaním prečítať tipy na cestovateľských blogoch alebo sa riadiť bedekrami reštaurácií danej krajiny.

Single cestovanie ako nový trend. Prečo nie?

Cestovanie po svete

Najviac populárni cestovatelia, ktorých obdivuje celý svet, spoznávajú krajiny sami. Single cestovanie má veľa výhod, a preto si aj vy kúpte letenky na https://www.esky.sk/letenky/ci/bts/0/0/bratislava a konečne vyleťte za novými dobrodružstvami. A aké výhody samostatné cestovanie prináša? V prvom rade samozrejme ušetríte, keďže jedna letenka je lacnejšia ako dve. Na druhej strane si niektoré hotely účtujú poplatok za neobsadené lôžko, ak nemajú k dispozícii single izby.

Výhodou single cestovania je tiež to, že budete prinútení viac komunikovať a spoznáte týmto spôsobom veľa ľudí. Samozrejme, že rozhovorom precvičíte a zlepšíte svoje jazykové znalosti. Ak by ste cestovali v partii, nikdy by ste v danej krajine nemali možnosť naviazať známosti. Rozprávanie miestnych vám dá viac ako prehliadka stoviek pamiatok. Vďaka domorodcom sa dozviete informácie, ktoré sa nedočítate v žiadnom tlačenom sprievodcovi.

Single cestovatelia si chvália slobodu – slobodu v rozhodovaní. Ráno sa prebudia a môžu ísť, kam ich srdce tiahne. Nemusia robiť kompromisy a prispôsobovať sa druhému. Zostanú na mieste, kde sa im páči niekoľko hodín alebo naopak odídu, keď ich dané miesto omrzí. Sami si viac vychutnajú čaro daného okamihu a precítia cestovanie naplno.

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *