Tipy ako nestratiť batožinu pri ceste lietadlom

Len málo vecí dokáže pokaziť dovolenku viac ako stratená batožina. Bez štítkov alebo zamykania môže trvať aj týždne kým sa k vám batožina dostane. Zároveň vás to stojí kopec nervov a peňazí. Najmenšie riziko straty batožiny ponúka priamy let alebo cesta iba s príručnou batožinou v kabíne lietadla. Vždy to ale takto jednoducho nejde. Máme pre vás pár tipov ako zabezpečiť, aby vaša batožina cestovala rovnakou cestou ako vy sami.

Kufor na cestovanie

Označenie batožiny do lietadla

Skúste inteligentné štítky na batožine. Najnovšie technológie obsahujú kódy alebo mikročipy, ktoré zrýchlia identifikáciu majiteľa stratenej batožiny. Štítok obsahuje kód, ktorý zamestnancom letiska okamžite napovie, kam putuje batožina. Batožinu môžete dnes sledovať aj pomocou gps.

Príďte na letisko včas

Ak dorazíte na letisko na poslednú chvíľu, zvyšujete riziko, že práve vaša batožina budú zle naložená. Manipulácia s batožinou si vyžaduje čas a tlak na rýchle naloženie posledných kusov môže skončiť chybou letiskového personálu. Preto čím skôr dorazíte, tým lepšie.

Plán cesty do batožiny

Štítok môže batožina veľmi jednoducho stratiť, pretože letiskový personál pri manipulácii zaobchádza s kuframi a taškami často aj neopatrne. Ak dovnútra batožiny vložíte itinerár svojej cesty spoločne s kontaktom na seba, kde sa budete nachádzať, môže pri strate urýchliť jej doručenie. Pri nájdení neidentifikovanej batožiny ju zamestnanci letiska niekedy otvárajú, aby zistili, kam ju majú poslať.

Pošlite batožina vopred

Ak idete na dlhú dobu a potrebujete so sebou vziať veľa vecí, pošlite ich na miesto určenia poštou. Ušetríte nervy na letisku a prípadný doplatok za príliš ťažkú batožinu.

Spravte si fotografie

Odfoťte si vašu batožinu, keď ju dobalíte. Fotodokumentácia otvorených aj uzavrených kufrov môže pomôcť pri problémoch s ich identifikáciou.

Označte si kufor niečím výrazným

Kufre dnes vyzerajú všetky veľmi podobne. Označte si ten váš niečím naozaj výrazným, nech vám ho nikto omylom nevytiahne z pásu a neutečie s ním.

Pozor na krátke prestupy

Ak máte na prestup málo času, riziko straty batožiny rastie. Ak to inak nejde, radšej si prestup naplánujte s väčšou časovou rezervou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *