Iný typ dovolenky, ktorý si zaručene obľúbite

Ísť v lete na dovolenku k moru bolo kedysi nepredstaviteľné a dnes je to úplná samozrejmosť. Milovníci mora si prídu na svoje, pretože v letných mesiacoch je more v Európe teplé a počasie vo väčšine štátov stabilné. Viaceré rodiny však hľadajú alternatívy k takýmto dovolenkám. Chcú inú dovolenku, akú zažívali doteraz.

Krajina na Liptove

Ak chcete vyskúšať inú dovolenku, na akú ste boli doposiaľ zvyknutý, čo tak vyskúšať dovolenkovať na Slovensku v krásnych dreveniciach, ktoré si môžete prenajať na toľko, na koľko budete chcieť?

Región, ktorý si užijete v každom ročnom období

Liptov je krásny región, ktorý sa teší veľkej návštevnosti nielen v lete počas letnej turistickej sezóny, ale aj počas zimy. Na Liptove nájdete viaceré významné lyžiarske strediská, ktoré navštevujú aj Česi a Poliaci. Medzi tieto strediská zaraďujeme azda najvýznamnejšie stredisko Jasná v Nízkych Tatrách. V letnej turistickej sezóne si môžete vychutnať túry na Ďumbier, Dereše a Chopok. V zime si zase môžete užiť parádne zjazdovky.

Drevenice na Liptove, ktoré si môžete prenajať

Ako ubytovanie vám odporúčame zvoliť si niečo netradičnejšie – drevenice v samom srdci Liptova.

Drevenice sú vyhľadávaným ubytovaním na Liptove práve pre veľké rodiny, ktoré si chcú užiť hory, kúpanie a slnko. Nachádzajú sa kúsok od vodnej nádrže Liptovská Mara, preto si v letných mesiacoch nemôžete priať lepšie ubytovanie.

Chatka na Liptove

V zime zase využijete blízkosť lyžiarskeho strediska Jasná, ktoré sa nachádza od týchto dreveníc len pár kilometrov. Navyše v tomto lyžiarskom stredisku nenájdete žiadne lacné ubytovanie. Drevenice vám ho ale plne nahradia. Navyše budete mať súkromie a budete sa cítiť, akoby ste boli na vlastnej chalupe na vidieku.

Moderné zariadenie dreveníc

Nečakajte, že tieto drevenice sú nejaké chatky so skromným zariadením. Luxusné vybavenie všetkých dreveníc vás určite zláka práve na takýto typ dovolenky. Oddych môžete zažiť aj v tomto regióne. Okrem krásne zariadenej kuchyne, spoločenských priestorov (jedálne) a moderných spální čakajte aj vlastné terasy s protišmykovými terasovými doskami. V týchto priestoroch si môžete kedykoľvek posedieť bez toho, aby ste sa o tieto priestory museli deliť s inými hosťami ako napríklad v hoteloch.

Vyskúšajte iný typ dovolenky a uvidíte, že dovolenka v prenajatej drevenej chate bude mať svoje čaro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *