SIM karta pre cestovateľov – ušetrite za volanie a internet v mobile

Každý cestovateľ z času na čas počas ciest narazí na situácie, keď by potreboval využiť mobilné internetové pripojenie, ale roamingové poplatky sú úplne nelogicky extrémne predražené. Našťastie existujú spôsoby ako ušetriť a v tomto článku vám predstavíme spôsoby ako ušetriť na miestach, kde nemáte dostupné wifi.

Worldsim - globálna SIM karta

Lokálna SIM karta

Jedna z prvých možností, ktorá sa ponúka je samozrejme zaobstarať si v navštívenej krajine lokálnu SIM kartu s predplateným internetom. Toto je samozrejme super riešenie, avšak nesie so sebou aj trochu toho nepohodlia – napríklad musíte neustále meniť SIM kartu vo svojom telefóne. Nevýhoda by mohla byť aj v tom, že podobnú SIM kartu nekúpite priamo na letisku, a tak musíte nejaký čas minúť na hľadanie lokálneho predajcu.

WorldSim karta s celosvetovým roamingom

Vo svete existuje niekoľko firiem, ktoré ponúkajú predplatné SIM karty, ktoré vám budú platiť po celom svete (teda vo veľkej časti). Pričom máte len jedinú SIM kartu a tú si môžete stále dobíjať (aj cez internet) a zároveň nemusíte neustále meniť SIM kartu v telefóne. Jednou z najobľúbenejších a možno aj najlacnejších predplatných kariet je WorldSIM, vďaka ktorej môžete telefonovať a využívať internet za pomerne priaznivé ceny. Vo výsledku môže táto karta ponúkať služby za veľmi podobné ceny ako lokálny poskytovateľ, teda samozrejme vyššie, ale v porovnaní s raomingom je to prakticky zadarmo.

WorldSIM kartu si môžete za poplatok objednať cez internet a nemusíte teda nikam chodiť. Ak rovno budete chcieť väčší predplatený kredit, tak môžete mať cenu aj bez poštovného. Kartu väčšinou dostanete už do 7 dní od odoslania objednávky.

Hlavné prednosti globálnej SIM karty WorldSIM:

  • lacné volania za jednotný lokálny tarif po Európe v 27 krajinách
  • mimoriadne výhodné tarify pre volania v ďalších viac než 150 krajinách
  • prijaté hovory zdarma v Európe a ďalších celkovo viac ako 65 krajinách
  • odosielanie SMS za jednotný tarifu 0.6 $ kdekoľvek
  • prijaté SMS zadarmo
  • žiadne zmluvy, žiadne mesačné paušály – jednoduché a rýchle dobíjanie kreditu pomocou kupónov alebo cez internet, pričom nevyužitý kredit neprepadá.
  • rozšírené funkcie ako možnosť záznamníka, presmerovanie, konferenčné hovory, záznam hovoru, zistenie kreditu, núdzové spojenie mimo pokrytia siete na vlastný účet atď.

Viac o poplatkoch a funkciách globálnej SIM karty WorldSIM sa dozviete na www.worldsim.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *