Užitočné tipy, ako si vybrať letnú dovolenku pri mori

Niektorým z vás možno príde výber letnej dovolenky jednoduchý, no ono to tak vôbec nie je. Musíte zohľadňovať viacero faktorov – cenu, vzdialenosť, počet dní, spôsob dopravy, počet osôb atď. Síce je už leto za nami, určite sa vám ale zídu tieto informácie, ktoré vám výber letnej dovolenky výrazne uľahčia.

Letná dovolenka

Ako chcete cestovať?

Pri výbere letnej dovolenky zohľadňujte aj spôsob dopravy. Ak sa bojíte výšok a radi by ste sa počas cesty niekde zastavili a zvolili si vlastný program, odporúčame vám vyberať dostupnejšie, bližšie krajiny. Medzi takéto krajiny zaraďujeme jednoznačne Chorvátsko, Taliansko, ale aj Bulharsko. Medzi Slovákmi sú najobľúbenejšie práve lacné dovolenky do Chorvátska. Sú cenovo prijateľné a nie ste odkázaní na leteckú dopravu.

Aký finančný limit máte?

Letnú dovolenku vyberajte najmä podľa ceny. Viacčlenným rodinám odporúčame kupovať dovolenky ešte koncom predchádzajúceho roka. Práve vtedy ponúkajú cestovné kancelárie výrazné zľavy na first minute dovolenky. Ak ešte neviete, ako budete na tom s dovolenkou, nechávajte si výber letnej dovolenky až na koniec leta, kedy zase naopak cestovné kancelárie dopredávajú letné dovolenky a ponúkajú lacné last minute dovolenky.

Ak vás limituje finančný limit, vyberajte si z týchto destinácii – dovolenka v Bulharsku, dovolenka na severe Talianska (Bibione, Lido di Jesolo), dovolenka v Grécku.

Vyberajte aj podľa podnebia

Ak túžite mať príjemnú teplotu mora a ideálne teploty vzduchu, choďte do Chorvátska, na Kanárske ostrovy, do Portugalska a do Francúzska. Tam vás nečakajú také horúčavy, ako v Turecku, Tunisku, na Kréte, na Cypre, v Egypte, na gréckych ostrovoch, ale aj na Sardínii. Stredozemné more, ale i Atlantický oceán patria všeobecne k chladnejším vodám.

Do Maroka, Tuniska, Egypta a Turecka sa vyberte skôr v septembri/ októbri, poprípade v máji, kedy nie je vzduch a ani more extrémne horúce. V ktorejkoľvek prímorskej krajine zúžitkujete vaše pohodlné tvarované šľapky Birkenstock. Určite ale výber dovolenky prispôsobte podnebiu.
S malými deťmi neodporúčame do extrémnych horúčav.

Dúfame, že vám tieto užitočné tipy pomôžu vybrať si dobrú letnú dovolenku na budúci rok. Leto je už síce za nami, ale už teraz sa môžete tešiť na leto 2019. Letné dovolenky na rok 2019 sa začnú predávať už koncom tohto roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *