Mobilné siete a telefonovanie v Anglicku

Možnosti telefonovania v Anglicku sú prakticky rovnaké ako na Slovensku. Predvoľba pre volanie do Británie je +44. Telefonovať môžete z vlastnej pevnej linky (ktorú si za poplatok môžete nechať zaviesť do bytu, ak ju nemáte), z verejnej telefónnej búdky alebo cez mobil (v Anglicku pôsobí niekoľko mobilných operátorov). Pevná linka prináša hlavnú výhodu – jednoduchá možnosť vysokorýchlostného pripojenia na internet. Na samotné tlefonovanie sa nemusia vyplatiť (ak nepotrebujete s niekým komunikovať výlučne pevnou linkou). Lacnejšie volania začínajú po 6. hodine večer.

Mobilné siete - Anglicko

Pevná linka

Hlavným telekomunikačným operátorom je sprivatizovaný British Telecommunications (predtým známy ako British Telecom). Táto firma je poskytovateľom internetového pripojenia a telekomunikačných služieb.

Poplatok za zavedenie pevnej linky sa môže pohybovať okolo 100 libier.

Mobilní operátori v Anglicku

V UK pôsobia títo mobilní operátori:

Tarify jednotlivých operátorov sa priebežne menia. Urobte si chvíľku čas na prečítanie letákov alebo sa poraďte so známymi, ktoré programy využívajú.

Ponuky operátorov sú veľmi podobné (vďaka tvrdej konkurencii) a líšia sa spravidla len v detailoch. Dlhšie zmluvy sú väčšinou výhodnejšie ako kratšie alebo predplatené karty (systém pay as you go – platíte za kredit).

Môžete platiť napr 15 libier za mesiac pri volaní 2 min/denne.

Telefonovať môžete pomocou PAYG (Pay As You Go), čo je klasický systém kreditných kariet (ktoré môžete zaobstarať v trafike) alebo predplateného paušálu (uzatvorenie písomnej zmluvy so spoločnosťou).

Paušál sa oplatí pri dlhšom pobyte v UK.

Zakúpenie telefónu

Ak si kúpite nový telefón so SIM kartou, poznačte si hneď na začiatku IMEI číslo – ak nie je napísané v priestore pod batériou, získate ho vytočením * # 06 #. Toto číslo sa nahlasuje polícii v prípade krádeže telefónu.

Firmy ako Phones4U, Carphone Warehouse a Amazon ponúkajú mobilné telefóny pre rôznych operátorov.

Obyčajný mobilný telefón môžete zaobstarať medzi 60₤ – 100₤. Pri dlhodobej zmluve môžete navyše získať kvalitný mobilný telefón, ktorý by bol pri bežnom nákupe drahší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *