Personálne agentúry v Anglicku

Personálne agentúry vám pomôžu nájsť prácu (typicky au-pair), vybaviť základné úradné úkony alebo sprostredkovať bývanie. Ich ponuky sa líšia a za túto službu si samozrejme berú pomerne veľkú províziu. Je teda na Vás, či Vám stojí za to investovať čas do hľadania bývania / práce alebo to nechať na agentúre. Výsledok je niekedy rovnaký. Ak však nemáte dostatočnú znalosť jazyka, agentúra Vám môže veľmi pomôcť.

Personálne agentúry - Anglicko

Jednou z najznámejších agentúr je napr www.1stcontact.co.uk, ktorá ponúka širokú paletu služieb – od založenia bankového konta po hľadanie bývania.

Jobcentre v UK je vládou poverená inštitúcia, ktorá funguje ako úrad práce. Nájdete tu veľa pracovných ponúk alebo si môžete zažiadať o prácu.

Prehľad pobočiek Jobcentre – dkaz na formulár pre vyplnenie post code (poštového smerovacieho číslo) vášho mesta – potom Vám nájde informácie o pobočkách Jobcentre v danom meste.

Agentúry vo vašom meste

Na stránkach www.yell.com (obdoba zlatých stránok) zadajte “Job Centre” – na webe nie je problém špecifikovať aj presné miesto, aby ste mohli vyhľadávať agentúry len v mieste vášho bydliska. Alebo hľadajte v kategórii “Employment Agencies & Consultants“.

Ďalšiu rozlišovaciu stránku je www.upmystreet.com – hľadajte cez Find My nearest – kategória Employment a potom choďte na Employment & Recruitment agencies.

Hľadať môžete aj cez uk.yahoo.com – kľúčové slová: “Job Centre”, “Recruitment agency”, “Personnel Agency”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *