Potravinové reťazce v Anglicku

Niektoré potravinové alebo reťazce s oblečením ako Tesco či Marks & Spencer nájdete aj u nás. V mnohých krajinách fungujú rovnako. Líšia sa len pôvodom sortimentu. Takže v UK rozhodne narazíte na iné značky mlieka, syrov atď. Pričom v Anglicku nájdete samozrejme omnoho väčší výber sortimentu potravín, ale aj oblečenia.

Zákusky - Anglicko

Prehľad klasických reťazcov, ktoré pôsobia v UK:

  • Tesco: www.tesco.co.uk – veľmi lacné, niekedy na úkor kvality. Výber však býva veľký (niektoré väčšie supermarkety majú oddelenia na oblečenie, elektroniku atď.)
  • Sainsbury’s: www.sainsburys.co.uk – tiež ľudový supermarket, dobré ceny, pomerne kvalitné jedlo
  • Safeway: www.safeway.co.uk
  • Asda: www.asda.co.uk
  • Waitrose: www.waitrose.co.uk – drahé, ale kvalitné výrobky a široký výber
  • Marks & Spencer: www.marks-and-spencer.co.uk – podobné ako Waitrose – drahšie potraviny, ale filozofia podniku si zakladá na kvalite predávaných výrobkov

Ak vám záleží na kvalite špecifických potravín, môžete napríklad mäso nakupovať vo Waitrose či Marks & Spence.

Ceny pred koncom spotrebnej lehoty sú lacnejšie. Veľké balenia vychádzajú lacnejšie (môžete sa dohovoriť a na určité potraviny sa zložiť – môžu to byť napríklad kukuričné lupienky, pivo, sladkosti, syr atď). Ak často nakupujete u konkrétneho reťazca nezabudnite na vernostné karty.

Trhy v Anglicku

Na mestských trhoch môžete zohnať všetko možné. Niektoré potraviny sú lacnejšie ako v kamenných obchodoch – najmä ovocie a zelenina. Informácie o trhoch hľadajte v článkoch o jednotlivých mestách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *