Futbalový štadión Nou Camp

Ak sa chystáte do Barcelony, tak určite musíte navštíviť štadión FC Barcelona. Katalánci sú na úspechy svojho futbalového klubu právom hrdí. Pomenovanie Camp NOU, ako sa správne nazýva, znamená v preklade nové ihrisko. Tento nový futbalový štadión bol v Barcelone dokončený r. 1957 a svojou kapacitou vyše 99 tisíc divákov sa stal najväčším futbalovým štadiónom Európy. Vo svete je piatym najväčším štadiónom tohto druhu. Farby klubu tu obliekali hráči zvučných mien ako Maradona, Ronaldo, Thierry Henry či aktuálne najlepší hráč sveta, Lionel Messi.

Futbalový štadión Nou Camp

Začiatky inšpirované Švajčiarskom

Zaujímavosťou je, že katalánsky futbalový klub založil Švajčiar Hans Gamper s ďalšími športovcami z rôznych krajín. Klub bol založený v r. 1899 so zámerom vytvoriť otvorenú spoločnosť pre športovcov akéhokoľvek pôvodu. Farby modrú a červenofialovú či karmínovú so sebou priniesol práve Gamper zo švajčiarskeho futbalového klubu v Bazilej.

Ako získať vstupenky?

Celosezónne vstupenky sú veľmi cenné a v rodinách sa dokonca dedia. Ostatne takmer všetky zápasy bývajú rýchlo vypredané. Preto odporúčame zakúpiť lístky minimálne pár mesiacov dopredu. Ľahšie je získať vstupenky do múzea Camp NOU. Prezriete si tu fotografie hráčov od počiatku klubu, dresy a trofeje, prejdete šatňami a vystúpite na trávniku “mekky” všetkých futbalových fanúšikov. Prehliadku si môžete samozrejme zabezpečiť len v čase, keď tu nie je žiadny zápas, ale aj napriek tomu môžeme prehliadku štadióna vrelo odporučiť. Dojem robí aj bez vriaceho kotla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *