Stonehenge – záhadný monument

Patríte k milovníkom záhad, tajomstiev a okultizmu? Potom by ste si pri plánovaní cesty po Anglicku určite mali vyhradiť čas na návštevu Stonehenge. Prehistorický monument nájdete v grófstve Wiltshire, neďaleko mesta Salisbury. A práve do tohto malebného mestečka môžu smerovať vaše ďalšie kroky. Miesto, ktoré je po mnoho storočí obkľúčené tajomstvom, vás očarí už z diaľky. S každým približujúcim sa metrom budete stále viac uchvátení majestátnosťou monumentu a tým, že kamenné dielo bolo vytvorené dávno pred vznikom prvých strojov.

Stonehenge - Anglicko

Pohľad do histórie

Archeológovia tvrdia, že kamene boli vztýčené a na niektoré z nich boli navyše v horizontálnej rovine umiestnené kamene ďalšie, čím vznikli tzv. Trilitony. Stalo sa tak už v treťom tisícročí pred naším letopočtom, preto ostáva záhadou, ako ľudia mohli kamene bez pomoci techniky zdvihnúť. Najnovšie štúdie dokazujú, že kamene, ktoré svojou koncepciou predstavujú kruh, mali vymedziť priestor starovekého “chrámu”, ktorého centrum bolo predurčené pre konanie rituálnych obradov, respektíve slúžilo ako pohrebisko.

Pri príjemnej prechádzke okolo majestátnych kameňov sa nebojte uvoľniť a vnímať atmosféru tajomna. Ak budete mať chvíľku čas, rozhliadnite sa okolo seba a uvidíte niekoľko malých kopčekov (najlepšie z parkoviska). Tieto mohyly slúžili ako pohrebisko v prehistorických dobách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *