Suveníry z Grécka

Takmer každý turista si chce niečo pekného priviezť zo svojej dovolenky, či už sebe na pamiatku alebo priateľom či rodine ako darček. Aké sú typické suveníry z Grécka? Ak vám zachutí tunajší nápoj ouzo, kúpte si ho domov a s priateľmi si pripomeňte týmto alkoholickým nápojom vašu dovolenku. Určite aj nejaké to víno neurazí vašich priateľov, ktorých budete chcieť obdarovať. Kúpiť si môžete aj iné alkoholické nápoje, napr pálenku Tsipouro, Metaxu, koumkquát z Korfu atď.

Suveníry z Grécka

Z pochutín si môžete priviezť aj orechy v mede a celkovo aj ďalšie medové výrobky sú tu veľmi chutné a obľúbené.

Typické suveníry z Grécka

Chcete niečo trvalejšieho rázu? Obľúbeným suvenírom je tzv kombolói, čo je retiazka s korálkami. Trošku to pripomína ruženec, ale nemá to s náboženstvom nič spoločné. Ďalšie obľúbenou ozdobou je matóchandro. Ide o symbol “Modrého oka”, ktorého účelom je chrániť svojho majiteľa proti zlými silami. Táto ozdoba je z fúkaného skla alebo z drevených koralov.

Milým suvenírom sú aj rôzne alabastrové sošky, napr Diabolos apod Nezabudnite tiež na pohľadnice. Aj tie sú príjemnou pamiatkou na miesto, kde ste strávili svoju dovolenku.

Turisti si tiež z Grécka vozia kópie starožitností, keramiku (predovšetkým rôzne vázy). Pekným darčekom je aj kozmetika s olivovým olejom a výlisky olív alebo výrobky z olivovníkového dreva.

Obľúbené sú tiež kožené výrobky, či už ide o obuv, bundy, saká, opasky, kabáty … Na tento typ suvenírov je vyhlásená predovšetkým Kastoria.

Ďalšie obľúbené suveníry

Okrem uvedených suvenírov je tu tiež nepreberné množstvo ďalších vecí, menej či viac gýčových. Môžete si kúpiť rôzne tanieriky s vyobrazeným miestom, kde sa nachádzate. Ženy tu nájdu veľa šperkov, bižutérie atď. Je tu aj ponuka rôznych textílií.

Typickými suvenírmi sú ručne tkané prikrývky, koberčeky, ale aj vyšívané dečky a obrusy. Iste si aj zo širokej ponuky vyberiete niečo, čo pre vás bude príjemnú spomienkou na Grécko.

Ceny suvenírov sú rôzne. Menšie drobnosti zoženiete približne od 3 eur.

Chcete nakupovať za minimálne ceny? Zaujíma vás, ako je to v Grécku sa zjednávaním? Musíme vás sklamať. Tu na to obchodníci nie sú príliš zvyknutí, aj keď je pravda, že niektorí sa predsa len dajú ku zjednávaniu zlákať. Je to však skôr výnimočné.

Suveníry môžete nakupovať na trhoviskách ale aj v kamenných obchodoch. V obchodoch i na trhoviskách majú otvorené dlho do večera, a to aj počas víkendov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *