Najkrajšie grécke pláže

V tomto článku vám predstavíme 10 najkrajších pláži Grécka predovšetkým z turistického pohľadu. Grécke pláže sú známe vrakmi lodí, termálnymi parameňmi, jaskyňami, bielym pieskom, ale aj štrkom a priezračným morom. Ak vás teda zaujíma kúpenie v Grécku, tak si určite pozrite pláže, ktoré by ste mohli vyskúšať pri návšteve Grécka.

Pláž v Grécku

Rhodos, Tsambika

Vyhlásená piesočná pláž sa rozkladá pri letovisku Kolympia. Je dlhá asi kilometer a má pozvoľný zostup do mora, predstavuje tak ideálne miesto pre deti a neplavcov. V letnej sezóne je tu dosť ľudí, ale voľné miesto sa vždy nájde. Za poplatok si tu môžete požičať slnečníky a lehátka, vyskúšať rôzne vodné atrakcie, napr. vodné lyže alebo jazdu na banáne. Na pláži nájdete aj niekoľko taverien.

Rhodos, Prasonisi

Na tejto pláži môžete vyskúšať hneď dve moria – oddeľuje totiž to Stredozemné od Egejského. Miesto na samom juhu ostrova si obľúbili milovníci windsurfingu a kitingu, fúka tu od rána do večera. Na pláži sú k dispozícii plážové ležadlá, slnečníky a tiež občerstvenie.

Lesbos, pláž Eftalou

Stovky metrov dlhá kamienková pláž sa nachádza pri príjemnom letovisku v severnej časti ostrova. Dovidíte z nej až na turecké pobrežie. Slnečníky a ležadlá si musíte požičať v hoteli a doniesť si ich na pláž. Eftalou znamená sedem pahorkov, ktoré nájdete v tunajšej zvlnenej krajine. Turistov tu býva menej ako inde.

Miesto je preslávené tiež termálnymi prameňmi, ktoré majú liečivé účinky a môžete ich využiť v budove kúpeľov priamo na pláži. Mali by pomôcť s liečbou reumatických ochorení, artritídy alebo ochorení chrbtice.

Kréta, Elafonisi

Túto pláž nazývajú Tichomorím Stredozemného mora. Je vraj najkrajšia v Grécku. More je tu plytké, a tak hrá všetkými odtieňmi modrej. Z pláže sa môžete prebrodiť na rovnomenný ostrov, ktorému sa niekedy hovorí Ostrov pirátov. Neďaleko pláže, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Kréty, stojí taverna s vyhliadkou na celý záliv.

Pláž Elafonisi - Kréta

Lefkada, Porto Katsiki

Dlhú kamienkovú pláž obklopuje vápencová skala. More tu má krásnu tyrkysovú farbu. Občerstvenie zaobstaráte v bare nad plážou. A ak vás omrzí kúpanie a opaľovanie, môžete vyraziť na najjužnejšie miesto ostrova k majáku Akratas. Cesta je asi štyri kilometre dlhá a vedie po vysokých útesoch. Odmenou vám bude úžasný výhľad na celé juhozápadné pobrežie.

Olympská riviéra, Nei Pori

Priamo pod svahmi Olympu, vysokého takmer tritisíc metrov nájdete rozľahlú pláž pri letovisku Nei Pori. Piesočný povrch tu len zvoľna klesá do čistého mora, takže miesto vyhľadávajú hlavne rodiny s deťmi. K dispozícii je tu celý rad služieb: od požičanie lehátka a slnečníka cez ponuku vodného lyžovania, jazdy na šlapadlách, paraglidingu až po občerstvenie v baroch a tavernách. Nechýba tu ani tobogan pre deti a rada ďalších atrakcií.

Korfu, zátoka Liapades

Je to romantické miesto, kde si užijete priezračného mora. Ideálne je si tú prenajať šlapadlo alebo motorový čln a poznávať členité pobrežie. Alebo si môžete nasadiť potápačské okuliare, šnorchel a plutvy, ponoriť sa pod hladinu a preskúmavať tunajšie zálivy s morskými jaskyňami. A tých je tu veľa. Dedina Liapades žije tradičným gréckym životom. Nájdete tu niekoľko taverien a na námestí kostol zo 17. storočia.

Kos, Mastichari

Pláž na severozápadnom pobreží ostrova v blízkosti rovnomennej dediny pokrýva jemný biely piesok. Vstup do vody je pozvoľný, ale občas sa tu tvoria väčšie vlny. Preto miesto vyhľadávajú surferi. Tí tu majú tiež svoju jachtársku stanicu. Lehátka a slnečníky sú na pláži za poplatok.

Z Mastichari vyrážajú každý deň lode na neďaleký ostrov Kalmynos, bývalú základňu zberačov morských húb. Aj na ňom nájdete krásne pláže. A tiež skalnaté masívy ponúkajúce horolezecké chodníky.

Kréta, Matala

Zátoku s širokou piesočnou plážou si v 60. rokoch minulého storočia obľúbili členovia hnutia hippies. Tí našli útočisko v jaskyniach pieskovcové skaly, ktoré v dávnych dobách slúžili ako pohrebisko. Teraz už tu po kvetinových deťoch nie je ani stopy a relatívne úzka pláž je v sezóne plná turistov z celého sveta. Dno rýchlo klesá do hĺbky, voda je tu studenšia. Piesok je hrubý a veľa tmavý. Pri pláži je sprcha so sladkou vodou a v neďalekom mestečku Matala nájdete taverny a pár obchodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *