Najkrajšie európske pláže

V Európe sa nachádza niekoľko zaujímavých pláží a v tomto výbere sa môžete zoznámiť s najlepšími z nich. Každá má svoje špecifické čaro, nech sa jedná o obľúbené turistické destinácie či polozabudnutý raj pre milovníkov pláží. Ak sa teda neviete rozhodnúť kam sa v obľúbených dovolenkových krajinách vybrať, tak si skúste destináciu zvoliť podľa kvality pláže.

Pláž Porto Katsiki v Grécku

Porto Katsiki, Grécko

Pláž sa nachádza v Jónskom mori, na západnom pobreží ostrova Lefkada, a je pravidelným účastníkom súťaží o najlepšie pláže sveta. Pláž je piesočnatá a tiahne sa v dĺžke približne 300 metrov pod úpätím mohutného bieleho útesu. Pláž Porto Katsiki je okrem nádherného okolia vyhlásená aj svojou čistou a jasne modrou vodou. Na pláž sa dá dostať autom. V sezóne však býva značne preľudnená, a tak je možno lepšie využiť lodnú dopravu z Nydri či Vasiliki. Ak si chcete pláž naozaj užiť, tak radšej vyrazte skoro ráno či naozaj neskoro popoludní.

Medveja, Chorvátsko

Medveja je malá obec a letovisko na východnom pobreží Istrie. K dispozícii je ubytovanie v kempe alebo v hoteloch v tesnej blízkosti pláže. Narozdiel od väčších letovísk je tu pomerne pokojne. Pláž je tvorená vápencovými okruhliakmi s pozvoľným vstupom do mora. Ak by vás unavila pláž či vychádzky po okolí, tak môžete vyraziť do neďalekého Lovrane alebo Opatije.

Ayia Napa, Cyprus

Stredisko v juhovýchodnej časti Cypru je vyhlásené svojimi piesočnými plážami. Bezpochyby najznámejšia je však pláž Nissi s jemným bielym pieskom a skalnatými útesmi. Všetky pláže majú krásnu tyrkysovú vodu a milovníci mora si tu prídu na svoje. Letovisko je tiež známe pomerne bujným nočným životom, odľahlejšie časti však poskytujú dostatok pokoja aj pre rodiny s deťmi. V ponuke miestnych agentúr je aj pestrá škála vodných športov, v okolí tiež môžete navštíviť množstvo pamiatok.

Cala Mondragó, Mallorka

Veľmi obľúbená pláž Cala Mondragó leží v juhovýchodnom cípe ostrova v národnom parku Mondragó. Pláž je známa svojím jemným bielym pieskom a veľmi pozvoľným vstupom do mora. Pláž je zovretá medzi skalnatými brehmi v šírke iba 75 metrov. V sezóne tu preto býva pomerne rušno. Keď vás unaví pláž, tak môžete vyraziť napríklad na šnorchlovanie, využiť miestne výletné lode či vyraziť do neďalekého parku na výlety.

Maremma, Taliansko

Prírodný park Maremma sa nachádza v Toskánsku a dodnes tu môžete nájsť kilometre pláží, ktoré sú takmer nedotknuté turistickým ruchom. Narozdiel od populárnych letovísk tu nie je zázemie všadeprítomných hotelov a obchodov, ale môžete si užívať takmer ľudoprázdnych piesočných pláží a neskrotené more bez pobrežnej hrádze a mola. Hneď pri pobreží sa vypína nevysoké vápencové pohorie s jaskyňami, ktoré je porastené hustými píniovými lesmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *