10 najkrajších pláží v Taliansku

Taliansko patrí medzi krajiny, ktoré ponúkajú naozaj množstvo krásnych pláží, prírody či historických pamiatok. Na svoje si teda prídu milovníci histórie, lyžovania, slnenia, kúpania i turistiky. Ak sa však hodláte vydať do Talianska za poznávaním či športovaním, ale chcete si užiť najmä relax pri mori, tak tu pre vás máme tipy na desať najkrajších pláží. Pričom tieto pláže boli vyberané hlavne podľa známych modrých vlajok.

Pláž v Kalábrii

Tieto modré vlajky sú od roku 1987 udeľované najlepším plážam v rôznych krajinách. Hodnotí sa napríklad čistota vody i pláže všeobecne, ďalej potom kvalita vody, rovnako ako kvalita poskytovaných služieb. Modré vlajky udeľuje po celom svete FEE (Foundation for Environmental Education). Za zmienku stojí fakt, že len v roku 2009 FEE udelilo 113 modrých vlajok v Taliansku.

1. Pláž La Marina dell ‘Isola Bella – Kalábria

Najjužnejšia časť Apeninského polostrova ukrýva skvost zvaný La Marina dell’lsola Bella. Radí sa medzi najkrajšie miesta talianskej Kalábrie. Tiež by ste si nemali nechať ujsť návštevu neďalekých sopečných Liparských ostrovov.

2. Vasto Marina Beach – Abruzzi

V regióne Abruzzi neďaleko mesta Vasto leží pláž Vasto Marina Beach. Polmesiacová zátoka, zlatý piesok, nádherné more. Vedľa pláže Vasto sa nachádza regionálna prírodná rezervácia Punta Anderci. Tá má svoju vlastnú menšiu pláž, ktorá je už niekoľko rokov oceňovaná modrou vlajkou.

3. Riccione – Rimini

Neďaleko Rimini a San Marina pri jadranskom pobreží v Riccione sa nachádza krásna pláž. Tento región patrí medzi najobľúbenejšie. Kilometre dlhé piesočnaté pláže, priezračné čistá voda, lehátka, slnečníky, zmrzlinové stánky, reštaurácie, požičovne vodných bicyklov a mnoho iných atrakcií. Večer si potom môžete užiť na parkete za zvukov decibelov a diskotékových hitov. Ak milujete tanec, zábavu a ľudí, tak vás táto lokalita nadchne.

4. Pratoranieri – Follonica

Zlatisté piesočnaté pláže s nádhernou čistou vodou na západnom pobreží Talianska. Tieto pláže sú našťastie verejné a blízko sa nachádza aj cenovo dostupné ubytovanie.

5. San Vito lo capo – Sicília

Malebná piesočnatá pláž San Vito lo Capo sa rozkladá neďaleko mestečka Trapani a Palerma. Turisti si tu môžu užiť všetok komfort od základného vybavenia pláží cez možnosť navštíviť plážové bary a reštaurácie a schladiť sa osviežujúcim drinkom, zakúpiť si zmrzlinu cestou v stánku či  prenajať vodné bicykle. Úžasný je aj pohľad na horu Mount Cofano, ktorá v sebe skrýva niekoľko jaskýň. Za zmienku stoja aj rôzne akcie, ktoré sa tu organizujú, napríklad Cous Cous Fest – medzinárodný festival kultúry a gastronómie.

6. Capanna Civinini – Toskánsko

Na západnom pobreží Talianska, v oblasti Castiglione della Pescaia sa tiahne niekoľko kilometrov široká pláž Capanna Civini. Z pobrežia uvidíte až ostrov Elba.

7. Vieste – Gargano

Na vysokom skalnatom výbežku nad morom v regióne Aqulia pri Jadranskom mori leží jedno z najnavštevovanejších miest polostrova Gargano. Biele domy, úzke uličky, ale aj hotely a hlavne nádherné vybavené piesočnaté pláže, ktoré sú ocenené modrými vlajkami. Nájdete tu pláže Pizzomunno, La Baia dei campi či Cala della Pergola.

8. Bibione – sever Taliansko

Nemôžeme zabudnúť ani na slávne letovisko Bibione. Jedno z najobľúbenejších rodinných letovísk v Taliansku. Leží na severe Talianska, asi 80 kilometrov od Benátok. Moderné stredisko, široké pláže, kľudné a bezpečné more a dokonale plánovaná turistická infraštruktúra. Rovnako ako v iných letoviskách aj tu môžete využiť možnosť zapožičania rôznych športových pomôcok a náčinia. Večer sa môžete prejsť po osvetlených promenádach okolo mora a obklopeného množstvom stánkov. Akčnejší z vás potom využijú početne zastúpené nočné kluby a bary.

9. Balz Rossi – sever Taliansko

Na severe Talianska pri meste Ventimiglia leží pre zmenu nádherná kamienková pláž Balz Rossi. Je ohraničená vysokými útesmi. A nájdete tu pokoj a súkromie. Jedná sa skôr o menšiu pláž, ale aj tak tu nájdete všetko potrebné vybavenie (slnečník, lehátka, …). Výhodou Balz Rossi je aj blízkosť ku Francúzsku. Nachádza sa totiž iba sedem kilometrov od taliansko-francúzskych hraníc. Takže, keď sa tu začnete nudiť, nič vám nebráni zájsť si len tak na výlet do neďalekého Francúzska.

10. Chia Resort – Sardínia

Deväť kilometrov dlhá pláž tiahnúca sa od Cepo Spartivento po Santa Margherita. Mesto Chia je známa fenickými pamiatkami. Nájdete tu ruiny fenického mesta Bithia. Môžete tiež navštíviť prírodnú rezerváciu Cannoneris nachádzajúcu sa neďaleko od mestečka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *