10 najlepších pláži v Chorvátsku

Plánujete dovolenku v Chorvátsku, ale neviete kam sa vybrať? Vyberte si destináciu podľa pláže. Chorvátsko totiž neláka len na priaznivé ceny, ale tiež na čisté more a udržiavané pláže. Podľa prieskumov sú miestne pláže jedny z najčistejších na pobreží Stredozemného mora. Skalnaté pobrežie vábi aj milovníkov podmorského života, ktorý je v Chorvátsku veľmi pestrý. 

Rajská pláž v Chorvátsku

1. Pláž Omiš

Omiš je piesočná pláž, ktorá sa nachádza len pár minút chôdze od centra mesta. Nájdete tu veľmi príjemné kúpanie, občerstvenie a tiež krásny výhľad na mesto. Do mora sa tu vlieva rieka Cetina, a tak je voda pri pláži trošku chladnejšia, ale v horúcom lete isto osvieži.

2. Medveja

Táto pláž sa nachádza v oblasti 42 km dlhej Opatijskej riviéry u Kvarnerského zálivu. Prístup do mora je pozvoľný a pláž je tvorená drobnými okruhliakmi. Na svoje si tu prídu nadšení potápači.

3. Medulin

Pri mestečku Medulin sa rozlieha približne 2 km dlhá piesočná pláž, ktorá ponúka kúpanie v čistej a priezračnej vode. Medulin sa vyznačuje pre svoj rozsiahly plytký záliv, ktorý ukrýva mnoho zákutí. Na tejto pláži si však vo vode dávajte pozor na morských ježkov. Radšej teda do vody zoberte obuv.

4. Baška

Pláž v letovisku Baška, ktorá sa nachádza na ostrove Krk, patrí medzi jednu z najväčších pláží na Jadrane. Jej dĺžka dosahuje dokonca až 1,8 km. Pláž je na niektorých miestach piesočná a inde zase štrková.

Jemný piesok a pozvoľný prístup do mora vábi rodiny s malými deťmi, pre ktoré predstavuje ideálne podmienky kúpanie. Na pláži je veľa reštaurácií a kaviarní. Turisti si môžu zapožičať čln, vodné bicykle a tiež lehátka so slnečníkmi.

5. Rajská plaž

Rajska plaž je piesočná pláž, ktorá sa nachádza na ostrove Lopar, na severe ostrova Rab. Je to pomerne veľká pláž, ktorá je dlhá 1,5 km. Nájdete tu jemný piesok a pozvoľný vstup do mora. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi, zdatní plavci, ktorí si chcú zaplávať, musia prekonať asi 600 m, než sa dostanú do hĺbšej vody.

6. Punta Rata

Táto pláž sa nachádza v meste Brela na Makarskej Rivére. Jedná sa o kamienkovú pláž, ktorá bola zvolená medzi 10 najkrajších pláží na svete. Prístup do mora je piesočnatý, všade okolo je obklopená nádhernými píniovými lesmi a tiež čistou vodou. Pláž je ocenená “Modrou vlajkou”.

7. Gornja Vala

Je jednou z najkrajších pláží na Jadrane. Nachádza sa v najjužnejšom mieste Makarskej riviéry, letovisku Gradac. Pláž je tvorená kamienkami a pieskom. Lemovaná dostatkom občerstvenia a tiež borovicami, pod ktoré sa môžete schovať pred ostrým slnkom.

8. Zlatni rat

Pláž sa nachádza v mestečku Bol na ostrove Brač. Je to veľmi obľúbená piesočnatá pláž, na ktorú jazdia predovšetkým rodiny s malými deťmi. Ideálne poveternostné podmienky lákajú aj milovníkov windsurfingu.

Pláž lemujú borovice, v ktorých tieni sa môžete schovať pred slnkom. Zaujímavosťou je, že táto pláž mení tvar niekoľkokrát za deň, v závislosti na vodných prúdoch.

9. Zaton

V letovisku Zaton sa nachádza krásna 1,5 km dlhá pláž, ktorá je tvorená okruhliakmi a pieskom. Všade okolo sa nachádza borovicový les. Vďaka pozvoľnému prístupu do mora je pláž vhodná pre rodiny s deťmi. Pláž je označená “Modrou vlajkou”.

10. Dražica

Pláž Dražica sa nachádza na pobreží Biograde. Je to upravená kamienková pláž, ktorá je lemovaná borovicovým lesom. Je dobre vybavená sprchami, kabínkami pre prezlečenie, toboganmi a šmýkačkami. Pláž sa pýši ocenením “Modrá vlajka”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *