Dovolenka na ostrove Krk

Ostrov Krk je najväčším ostrovom z celého Jadranu. Na ploche 410 km štvorcových sa rozprestiera niekoľko nádherných štrkových pláží a hustých subtropických porastov. Na ostrove sa nachádza celá rada turistických stredísk z ktorých najznámejšie sú mesto Krk, Vrbnik, Baška, Punat, Njivice, Malinska a ďalšie.

Ostrov Krk - Chorvátsko

Mesto Krk je administratívnym, kultúrnym a turistickýcm strediskom celého ostrova. Najväčším lákadlom turistov je okrem pláží bohatá história, ktorá už zažila veľa politických režimov od dávnych Rimanov až po nacistami. Nad celým mestom trónia kupoly katedrály Nanebovzatia Panny Márie.

Vrbnik

Mesto Vrbnik je preslávené nielen v Chorvátsku pre svoje kvalitné biele víno Vrbnička Žlahtina. Túto odrodu udajně nemožno nikde inde ako na Krku pestovať.

Príroda

Východná časť je ošľahaná od častých vetrov, ktoré tadiaľ vanú. Prívetivejšia západná polovica ostrova je plná turistických centier, upravených pláží a bujnej vegetácie. Na množstve okolitých ostrovčekov sa nachádza okrem iného aj rezervácia supa bielohlavého. V zátoke Soline sa môžete okúpať v miechovom liečivom bahne, ktoré dokáže odstrániť problémy s kĺbmi.

Spojenie s pevninou

S pevninou je spojený mostom, ktorý vedie z obce Omišalj do mesta Kraljevica na pevnine. Pri prejazde mosta smerom na ostrov sa nevyhnete poplatkom. Za osobný automobil a motocykel je vyžadovaný poplatok 30 kun, za auto s prívesom 40 kun. Na Krku sa nachádza aj letisko, na ktorom pristávajú aj dopravné lietadlá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *