Dovolenka v Omiši

Malebné mesto Omiš leží 22 km južne od Splitu. Omiš i jeho predmestia Duče a Brzet sú obľúbené pre úžasné pieskové a kamienkové pláže, z ktorých väčšina je krytá tienistými piniami. V jeho blízkosti sa nachádza pohorie Mosor, ktorým preteká rieka Cetina a v blízkosti Omiša vchádza do mora. Cetina ponúka turistom nevšedné zážitky ako je rafting alebo poznávanie krás jej kaňonu z turistického vláčika.

Omiš - Chorvátsko

História

Omiš bol pôvodne pirátske mesto. Piráti ho využívali pre jeho dobrú polohu a kvalitný systém opevnení a cieľom lúpežných výprav do celého Jadranu. Dodnes je na skale dochovaná pirátska pevnosť Mirabela. Vo výške 300 metrov nad morom môžete tiež navštíviť benátsku pevnosť Starigrad.

Čo robiť v Omiši?

Dobre dostupné skalné masívy lákajú ku skalnému lezeniu, v blízkosti mesta je možné vyskúšať si aj paragliding alebo lietanie na rogale. Stredisko je vybavené všetkým čo si len môže turista priať. Nachádza sa tu nespočetné množstvo barov, kaviarní, reštaurácií, športovísk a pre milovníkov nočného života sú tu aj diskotéky.

Dôležité informácie nájdete na internetovej stránke www.tz-omis.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *