Dovolenka na ostrove Hvar v Chorvátsku

Hvar je ostrov s bohatou históriou Jónskych Grékov, Rimanov a Benátčanov. Je to ostrov rybolovu, vínnej révy, fíg, levandule a rozmarínu. Je to tiež predovšetkým ostrov zasľúbený turizmu, kde za zvuku cikád, exotickej vône, subtropických rastlín užívajú oddychu a relaxu turisti z celého sveta. S 2724 hodinami slnečného svitu ročne je to najslnečnejší ostrov z celého Chorvátska. Pre svoju prívetivú klímu a bujnú subtropiclu vegetácii je nazývaný ostrovom Madeira.

Ostrov Hvar - Chorvátsko

Hvar

Centrom ostrova je mesto Hvar. Najčastejšie navštevované pamiatky mesta sú mestské divadlo, chrám sv. Štefana, františkánsky kláštor a pevnosti Spanjola a Napoljun, ktoré sa rozprestierajú nad mestom.

Stari Grad

Druhým najväčším mestom je Stari Grad. Je zároveň najstaršia osada na ostrove, ktorá bola založená Grékmi v roku 384 pnl. Najviac navštevovanými pamiatkami sú kyklopské hradby a letné sídlo básnika Hektorović. Z neďalekého prístavu má Starigrad dobré spojenie so Splitom, Dubrovníkom a neďalekými ostrovmi Korčula a Lastovo. Ďalšími obľúbenými turistickými centrami sú mestá Jelsa, Vrboska, Basina a mestečko Sučuraj.

Doprava na ostrov

Na ostrov sa môžete dopraviť pravidelnou trajektovou linkou Split – Starigrad – Split. Po príchode autobusu do Splitu pristúpite na trajekt a po cca 90 min. plavby nasleduje doprava do Vami zvolenej lokality. Ak v doprave využívate vlastný automobil, môžete využiť aj kratší trajektový spoj Drvenik – Sučuraj. Skrátite si tak cestu cca o hodinu.

Dôležité informácie nájdete na internetových stránkach www.hvar.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *