Dovolenka na Makarskej riviére

Makarská riviéra je jednoznačne jedna z najkrajších a najnavštevovanejších destinácií pobreží Chorvátska. Rozpína sa na pobreží v dĺžke cca 60 km od mesta Brela až po Gradac. Je preslávená prekrásnymi dlhými štrkovými plážami, najhustějším zalesnením z celého pobrežia, a tiež sa pýši až neuveriteľne čistým morom. Nie nadarmo sa pri vyslovení slova Chorvátsko vybaví väčšine ľudí práve táto prekrásna oblasť.

Makarská riviéra - Chorvátsko

Centrum riviéry a aj celej Dalmácie je mesto Makarská. Nachádza sa medzi mysom Osejeva a polostrovom Sv. Petra. Historické jadro bolo postavené v benátskom slohu a je známe úzkymi uličkami, množstvom reštaurácií, kaviarní, obchodíkov a ústretovým obyvateľstvom. Makarská je nielen historickým centrom, ale nájdete tu aj veľa najmodernejších stavieb od moderných víl až po veľké hotelové komplexy. Nočný život mesta tu funguje až do skorého rána. Rad kaviarní, barov a krčmičiek má otvorené aj po polnoci, keď sa rozbiehajú vychýrené diskotéky Opera a Grota.

Mohutné pínie lemujúce pobrežie poskytujú výborný tieň pre všetkých, ktorí sa nachádzajú na miestnej 1,5 km dlhej kamienkovej pláži Donja Luka. Makarská je medzi turistami veľmi obľúbeným a rušným letoviskom ponúkajúcim kompletný sortiment služieb.

Tučepi

Letovisko Tučepi sa rozprestiera smerom na juh od mesta Makarska. Turistom ponúka upravené okruhliakové pláže a pekný prístav. Pre milovníkov histórie sú v meste zachovalé pamiatky z čias antického Ríma.

Gradac

V minulosti malá rybárksa osada Gradac sa počas niekoľkých rokov transformovala na turistami hojne navštevované letovisko. Môže sa pochváliť plážou s jemnými okruhliakmi, ktorá je so svojou dĺžkou 3 km najdlhšou plážou na celej Makarskej riviére.

K ďalším obľúbeným centrám patrí Živogošče, Baška Voda, Podgora, Promajna, Tučepi a Drvenik.

Dôležité informácie nájdete na internetových stránkach www.makarska.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *