Dovolenka na ostrove Rab v Chorvátsku

Ostov Rab, medzi turistami známy ako perla Jadranu, je jednoznačne jeden z najkrajších chorvátskych ostrovov. Nachádza sa 80 km južne od Rijeky a patrí do skupiny kvarnerských ostovov. Na ostorve Rab sa rozkladá bohatá vegetácia, pobrežie má členitý charakter, more je priezračne čisté a množstvo historických pamiatok dotvára čarovnú atmosféru ostrova. Medzi palácmi, kostolmi a úzkymi uličkami je vidieť odraz stredomorskej kultúry. Nie nadarmo sa mestu Rab hovorí malý Dubrovník. Ostrov Rab je medzinárodne uznávaným kúpeľným miestom s blahodárnymi účinkami pre alergikov a astmatikov.

Ostrov Rab v Chorvátsku

Ako sa dostať na ostrov?

Spojenie s pevninou zabezpečuje na pravidelných lodných linkách trajekt, ktorý vypláva z mestečka Jablanac. V letných mesiacoch sa dajú využiť aj špeciálne trajektové linky Lopar (Rab) – Baška (Krk).

Hlavné mesto

Mesto Rab je hlavným strediskom rovnomenného ostrova. Hlavné mesto je obklopené stredovekými hradbami, za ktorými sa nachádza upravený park a pláž. Okrem zariadení pre turistov sú tu k videniu aj gotické paláce a iné stavby.

Stredisko Lopar

Za zmienku určite stojí podľa mnohých najatraktívnejšia piesočná pláž v celom Chorvátsku, ktorá sa volá Rajská pláž. Tá sa nachádza v blízkosti kempu San Maríno v stredisku Lopar. Stredisko leží na severovýchodnej strane ostrova vo vzdialenosti cca 13 km od mesta Rab. San Maríno je moderný kemp s kvalitnou infraštruktúrou. Samozrejme je možné sa ubytovať aj v apartmánoch, ktoré sú vo vzdialenosti cca 400 metrov od hlavnej piesočnatej pláže. Tá je vďaka jemnému piesku vhodná predovšetkým pre rodiny s malými deťmi.

V lete sa na Rabe koná jeden z najväčších festivalov v Európe.

Dôležité informácie nájdete na internetových stránkach www.rab.hr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *