Ako hľadať ubytovanie v Anglicku?

Najskôr si uvedomte aký typ ubytovania zháňate a koľko ste ochotní zaplatiť. Úlohu tiež hrá v akej lokalite chcete bývať (aby tu boli dobré spoje do práce, školy či do obchodu). Najlepším spôsobom sú samozrejme kamaráti. Ak budete v Anglicku študovať, tak potom máte priamo cez univerzitu niekoľko možností na ubytovanie a môžete teda výrazne ušetriť.

Hotel v Anglicku

Ubytovanie cez Agentúry

V UK dobre fungujú agentúry, ktoré sa zaoberajú ubytovaním. Výber v danej lokalite nájdete napríklad cez www.upmystreet.com. Cez find my nearest hľadajte termíny ako moving home, Letting agents. Cez uvedený server môžete získať výber priamo vo Vašom meste. Aj keď za ubytovanie cez agentúru zaplatíte viac môže Vám to uľahčiť niektoré problémy. Agentúry sa špecializujú na znalosť situácie v danej lokalite. Ak budete hľadať ubytovanie samostatne, budete musieť vynaložiť dosť energie na to, aby ste zistili, kde je v meste lacné ubytovanie a aké druhy.

Môžete sa stretnúť s tým, že agentúra bude požadovať potvrdenie o zamestnaní od vášho zamestnávateľa, výpis z bankového účtu a prípadne referenciu od posledného landlord (asi sa nestretnete s tým, že by to bola podmienka, ale môže to pomôcť).

Ubytovanie cez inzeráty

Rôzne inzeráty na ubytovanie sú pri východe zo supermarketov, univerzitných nástenkách, inzertných prílohách časopisov či miestnych novín. Vo väčších mestách nájdete inzertné noviny Loot. Býva tam veľa ponúk ubytovania.

Rýchlosť reakcie na inzeráty je kľúčová. Vo veľkom meste môžete očakávať veľkú konkurenciu ďalších záujemcov. Zvlášť dobré lokality a lacné bývanie sú okamžite rozoberú. Nedohadujte však bývanie napevno kým si ho neprehliadnete. Vybavte si pokojne hneď niekoľko stretnutí za deň. Väčšinou Vám majiteľ bytu vyhovie a byt môže deň (či viac dní) podržať, kým Váš záujem nepotvrdíte napevno. Môžete tak získať čas a robiť výber z viacerých ponúk.

Inzertné servery

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *