Banky v Anglicku

Produkty bánk sú veľmi podobné. Niektoré banky však ponúkajú rôzne špeciálne programy (napr. pre študentov). Požiadajte o radu svojich známych, spolubývajúci alebo kolegov v práci, ktorí sú v UK dlhšiu dobu, aby vám ohľadom výberu banky poradili. V dnešnej dobe vznikajú aj rôzne internetové banky a rôzne porovnávače bánk a tak nie je ťažké vybrať si banku.

Banky v Anglicku

Najväčšie banky pôsobiace v UK

Ako dlho trvá založenie účtu? Po jedenástom septembri sa všetky podmienky ohľadne bezpečnosti bánk zvýšili (kvôli bankovým účtom potenciálnych teroristov alebo praniu špinavých peňazí z drog alebo prostitúcie).

Aké základné typy účtov banky poskytujú?

  • Bežný peňažný účet – za určitý mesačný poplatok – účet kam ukladáte peniaze, ktoré môžete kedykoľvek bez problémov použiť (platobné karty, výber hotovosti z bankomatu atď). Väčšinou sa na ne viaže aj nejaká úroková miera, tá je ale takmer zanedbateľná
  • Vkladový účet – účet kam si môžete uložiť určité množstvo peňazí a za určitú dobu ich vybrať (termínovaný vklad). Na uloženú sumu sa pripočítava podiel úrokovej miery, ktorá je stanovená bankou vopred – v percentách (pri vyšších obnos peňazí je taký účet výhodný)
  • Internetový účet – ponúkajú ich napríklad banky ako Abbey National alebo Halifax. Ide o čisto internetový účet, ktorého prevádzka je lacnejšia (má však obmedzenejšie možnosti ako klasický bankový účet). Niektoré umožňujú aj výber peňazí z bankomatu. O detailoch sa informujte priamo v banke.

Úrokové miery – na týchto odkazoch môžete sledovať aktuálne úrokové miery:

Úroková miera reaguje na aktuálnu ekonomickú situáciu a môže sa prudko meniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *