Eurovíkendy v Londýne

Raňajkovať v anglickom štýle, prejsť sa po Tower Bridge cez Temžu, nakúpiť na Oxford Circus a večer sa pobaviť vo štvrti Soho – aj tak môže vyzerať Váš víkendový deň. Stačí využiť širokú ponuku eurovíkendov do Londýna. Hoci sa dá do Londýna dostať z niekoľkých miest Slovenska vďaka sérii leteckých a autobusových spoločností, nemenej pohodlná je aj ponuka cestovných kancelárií. Ceny krátkodobých pobytov začínajú už na úrovni 170 eur a ak plánujete navštíviť čo najviac miest, tak sa vám oplatia.

Tower bridge v Londýne

V Londýne je totiž nesmierne drahé ubytovanie, mestská doprava, jedlo a služby všetkého druhu. Luxusný autobus, ktorý Vás priblíži k Vašim cieľom a nocľah (zvyčajne s raňajkami) je teda nespornou výhodou. Nehovoriac o skúsenom sprievodcovi v cene. Najobľúbenejšou formou sú takzvané eurovíkendy do Londýna, troj-až štvordňové zájazdy. Spestriť si čakanie na dovolenku predĺženým víkendom vo svetovej metropole je totiž dnes dostupné skoro každému.

Obľúbené destinácie pre eurovíkendy

Vzdialenosť zo Slovenskej republiky do Londýna je približne 1600 kilometrov. Cez La Manche v Spojenom kráľovstve nazvaný jedine English Channel sa možno dostať dvoma spôsobmi. Prvým je využitie takzvaného Channel Tunnel, dopravného tunela pod La Manche, ktorý umožňuje špeciálna vlaková doprava pre automobily a autobusy medzi mestami Calais a Folkestone. Tento vlak prekonáva 50 km vzdialenosť za pol hodiny. Druhým spôsobom je transfer trajektom čiže ferry, ktorý je medzi mestami Calais a Dover. Aj napriek tomu, že cesta trajektom trvá o niečo dlhšie, tak je jej veľkým plusom to, že počas plavby máte možnosť nákupov v obchodoch a reštauráciách v podpalubí alebo šancu kochať sa pohľadom na more z paluby. Keďže Spojené kráľovstvo je súčasťou Európskej únie, pre turistickú cestu do Londýna nebudete potrebovať žiadne špeciálne dokumenty okrem pasu, prípadne občianskeho preukazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *