Ubytovanie v Londýne

Londýn patrí medzi najdrahšie mestá Európy, čo v oblasti turistických služieb platí dvojnásobne. V širokom spektre ponúkaných kapacít si nakoniec iste vyberiete, ale aby Vám pobyt v Londýne príliš neprevetral peňaženku, tak si vždy zariaďte ubytovanie vopred. Lacnejšie ubytovanie získate v okrajových častiach Londýna, avšak potom musíte počítať s cenou, ktorú zaplatíte za dopravu do centra.

Ubytovanie v Londýne

Systém ubytovacích zariadení v Londýne ponúka veľa možností na prespanie, od tých najlacnejších na okraji mesta až po najdrahšie priamo v centre. Medzi lacnejšie varianty patrí ubytovanie typu Bed and Breakfast alebo hostely, ktoré sú určené tým, ktorí nemajú problém zdieľať miestnosť s ďalšími ľuďmi. Niektoré hostely ponúkajú obmedzený počet izieb pre rodiny.

Väčšina týchto ubytovacích zariadení vyjde v centre na 25 libier, na predmestí potom na 10 libier. Cena zahŕňa nocľah a raňajky. Rezerváciu by ste si mali vybaviť v predstihu. V lete svoje internáty ponúkajú aj univerzity. Síce budete mať väčšie súkromie, ale musíte počítať so spoločnými sociálnymi zariadeniami a s tým, že tento typ ubytovania neponúka žiadne pohostinstvo. V tradičných reťazových hoteloch sa 2-3 hviezdičkové hotely pohybujú okolo ceny 80 až 100 libier za nocľah. S pribúdajúcim počtom hviezdičiek a služieb ceny bohužiaľ strmo rastú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *