Zájazdy do Londýna

Zájazd do Londýna si môžete ušiť na mieru takmer kedykoľvek v roku. Za víkend sa stihnete prejsť okolo hlavných dominánt, mesto Vás však neunaví ani ak sa rozhodnete zostať celé týždne. Najobľúbenejším spôsobom ako nasať trochu atmosféry alebo vziať útokom miestne obchody je pobyt na predĺžený víkend. Ak chcete preskúmať aj okolie Londýna kde tiež leží pár pôvabných a historicky zaujímavých sídiel ponúkajú sa dvoj-až trojtýždňové zájazdy do Londýna s výletmi do okolitých regiónov.

Londýn - British museum

Doprava

Po meste sa najpohodlnejšie pohybuje metrom čiže Underground. Zorientovať sa v ňom môže chvíľku trvať, lebo má 12 liniek a neuveriteľných 274 staníc. Nie je výnimkou, že niektorá zo staníc alebo celých liniek zostane dočasne mimo prevádzky čo sa dozviete až z tabúľ v metre. Alternatív je ale dosť a žiaden turista by si nemal nechať ujsť aspoň jednu vyhliadkovú jazdu mestom v takzvanom double-decker (červenom poschodovom autobuse), ktorý je súčasťou hromadnej dopravy.

Voľný čas v Londýne

Londýn je plný galérií a múzeí a tak ani priaznivci umenia neprídu nakrátko. Snáď najrozsiahlejším múzeom je British Museum, ktoré má vo svojej zbierke artefakty z celého sveta. Vyhľadávanými atrakciami všetkých priaznivcov maliarstva sú National Gallery a National Portrait Gallery. Obe ležia v hornej časti Trafalgarského námestia. Moderné umenie nájdeme v Tate Modern, módou a dizajnom sa zaoberá Victoria and Albert Museum. Je až neuveriteľné, že si všetky tieto skvosty môžeme prehliadnuť bez vstupných poplatkov. V Londýne je tiež plno múzeí so zameraním na prírodné vedy. Vašej pozornosti by nemala ujsť 2 múzeá situované v South Kensingtone, Science Museum a Natural History Museum, ktoré sa okrem exponátov pýši aj nádhernou budovou. Nepočítajte s tým, že by ste tieto múzeá preliezli za hodinku ponúkajú toľko expozícií a interaktívnych programov, že v každom stratíte možno aj pol dňa a ani nebudete vedieť ako.

Pre tých, ktorí túžia zhliadnuť jedno z preslávených londýnskych divadelných alebo muzikálových predstavení je tu West End, centrum londýnskych divadiel. Jeho časť Leicester Square je známa filmovými premiérami. Športoví fanúšikovia zase môžu vyraziť na tenisové kurty Wimbledon, ktoré každoročne začiatkom leta hosťujú známy grandslamový turnaj a celoročne je tu otvorené tenisové múzeum. Futbaloví priaznivci určite nezabudnú navštíviť štvrť Chelsea a Wembley Stadium.

Londýnske parky

K Londýnu neodmysliteľne patria jeho rozľahlé parky. Najväčším z nich je Hyde Park, ktorý je známy predovšetkým vďaka Speaker’s Corner, kde každý môže vyjadriť svoj vlastný názor na akúkoľvek tému. Ďalším známym parkom je Regent’s Park, ktorý leží v severnej časti mesta. Jeho súčasťou je zoologická záhrada a múzeum voskových figurín Madam Tussauds. V East Ende je to potom Greenwich Park, ktorého súčasťou je Námorné múzeum a Kráľovské observatórium. Parkom prechádza nultý poludník, ktorý o hodinu oddeľuje Spojené kráľovstvo od zvyšku Európy. Najpôvabnejší parčík je St.James Park v blízkosti Buckinghamského paláca, kde nie je problém priamo z ruky nakŕmiť veveričky alebo pozorovať niekoľko druhov vodného vtáctva. Londýnčania svoju zeleň milujú – praje tomu aj počasie. Akýkoľvek trávnik v centre je plný kravaťákov, ktorí si sem prišli zjesť obed. V parkoch sa tiež behá a korčuľuje ako o život.

Nákupy v Londýne

Pre mnoho ľudí je Londýn mekkou módy a nakupovania a tak určite stojí zato navštíviť najznámejšie nákupné centrá. Oxford street a križovatku Oxford Circus, ktorá je v jej strede plná obchodov zvučných značiek, ale nájdeme tu aj obchodíky prisťahovalcov a obchodíkmi so suvenírmi. Väčšina návštevníkov Londýna si nenechá ujsť v Knightsbridge situovaný Harrods, ktorý je so svojimi 330 rôznymi oddeleniami jedným z najluxusnejších londýnskych obchodných domov. Čo sa týka nákupov s deťmi, tak si určite prídu na svoje v čarovnom svete Hamleys na Regent Street, jednom z najväčších hračkárstiev sveta, kde si môžu väčšinu hračiek sami skúsiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *