Kam sa tento rok vybrať na dovolenku?

Aj tohoročné dovolenkové obdobie sa rýchlo blíži, a preto vám chceme predstaviť niekoľko vytipovaných destinácií, ktoré by ste tento rok mohli využiť na peknú letnú dovolenku. Destinácie sme vyberali na základe turistickej vybavenosti a tiež zaujímavostí, ktoré môžu spestriť alebo odlíšiť vašu dovolenku od tých predchádzajúcich. Jednoducho, aby ste si to užili ešte viac ako v posledných rokoch.

Turecko - mesto v horách

Turecko all inclusive

Popri nestabilnej politickej situácii v Egypte či Tunise patrí Turecko medzi najobľúbenejšie destinácie pre all inclusive dovolenky. Nízke ceny zájazdov začínajú už okolo 400 eur. Turecko je navyše krajinou, ktorá ponúka celú radu historických pamiatok, veľa prírodných úkazov a tiež jedno z najkrajších pobreží Stredozemného mora. Dovolenka all inclusive Vám poskytne výborný relax, vďaka ktorému nebudete mať žiadne starosti so stravovaním či pitným režimom. Ďalším plusom je stabilné počasie, ktoré sa v letných mesiacoch pohybuje nad 34 stupňov celzia.

Exotika v ďalekých krajinách

K stredomoriu nás láka hlavne to, že je to blízko, ale prečo sa nevydať za exotikou. Exotická last minute dovolenka na Havaj, do Karibiku, Thajska alebo Dubaja nie je zlou voľbou a to najmä ak máte dosť tradičných dovoleniek na preplnených európskych plážach.

Ako ušetriť na dovolenke?

Ak stále váhate s dovolenkou, tak môžete vyskúšať zájazdy na poslednú chvíľu – tzv. last minute zájazdy. Aj keď sa počet last minute dovoleniek postupne zmenšuje, tak sa dajú nájsť zaujímavé a výhodné destinácie, termíny a hotely. Samozrejme to chce trpezlivosť a každodenné pozeranie ponúk.

Tie najvýhodnejšie zájazdy na poslednú chvíľu sa totiž v ponuke zdržia len niekoľko desiatok minút, keďže ich vyhľadávajú stovky a možno až tisícky ľudí po celom Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *