Suveníry a nakupovanie v Tunisku

Tunisko je prekrásna krajina s nádychom exotiky a veselými ľuďmi, ktorý sa nikam neponáhľajú. Hoci na prvý pohľad príliš nelahodí oku a pre svoje šedé farby a nedostatok zelene pôsobí smutným dojmom, tak ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľnú dovolenku. V malebnom prostredí plnom úžasnej atmosféry a príjemnej melodickej hudby ozývajúcej sa na každom kroku.

Suveníry z Tuniska

Nakupovanie

Nákupy sú pre Tunisko neodmysliteľnou súčasťou. Obchodníci sa tu snažia predať čokoľvek komukoľvek a sú vrelo otvorení na zjednávanie. Keď sa budete prechádzať malebnými tuniskými uličkami, tak vás bude sprevádzať bude príjemná vôňa exotického korenia a byliniek, ktoré sú pre Tunisko typické.

Suveníry

Bez suveníru skrátka nemôžete z Tuniska odísť. Je tu veľa zaujímavých vecí, ktoré lákajú ku kúpe a ľahko sa vám môže stať, že si toho domov odveziete toľko, že ani nebudete vedieť kam s tým všetkým. Výhodné nákupy v Tunisku lákajú čoraz viac ľudí k nákupu všelijakých drobností. Ženy najviac nakupujú rôzne šatky, ktoré sú v Tunisku veľmi obľúbené.

Čo si môžete z Tuniska priviezť?

Obľúbeným suvenírom je ťava z Guellala – mestečka na Djerbe, ktorú nikde inde do ani nekúpite. Veľmi peknou pamiatkou je aj kožená maska, ktorá sa dá zohnať v souku s kožami. Aj milovníci všelijakej keramiky či drevených výrobkov si tu prídu na svoje. Azda najtypickejšia vec, ktorú si môžete z Tuniska odviezť je púštna ruža. Vyzerá krásne, nie je drahá a výborne sa zjednáva o jej cene.

Zjednávanie v Tunisku

Nákupy v Tunisku sa nezaobídu bez zjednávania. V tejto krajine skrátka zjednávať musíte – či chcete alebo nie. Ceny v Tunisku sú veľmi priateľské, avšak aj na tých najnižších sa s vami budú chcieť tamojší obchodníci dohovoriť – pre nich je to zábava a pre vás výhodné kúpy. Akonáhle sa do zjednávania raz pustíte, už nie je cesty späť. Dajte si ale pozor – nikdy sa v Tunisku nepýtajte na cenu tovaru, ktorý si kúpiť nechcete. Nemajú to radi a mohli by ste sa dostať do situácie, kedy sa predajca nepekne naštve – a to nie je nič príjemné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *