Turistické destinácie v Tunisku

Tunisko láka a vábi mnohých cestovateľov. Opojná krajina na severe Afriky láka každoročne množstvo turistov, ktorí vyhľadávajú exotickú dovolenku. Kam sa však vydať? Ak hľadáte vhodné destinácie v Tunisku, tak by ste sa nemali niekam vydávať na vlastnú päsť a bývať mimo turistické rezorty alebo v malých opustených dedinkách. Ak nemáte dobrodružnú dušu, tak je vhodné zamieriť do niektorej z preverených lokalít, kam sa každoročne schádzajú stovky tisíc turistov.

Turistické destinácie v Tunisku

Indiana Jones a Monastir

Je vôbec niekto, kto by nepoznal filmové príbehy archeológa Indiana Jonesa alias charizmatického Harrisona Forda? Ak je niekto nadšencom do týchto príbehov, tak by mal zamieriť do mesta Monastir. Ide o prístavné mesto s necelými 30 tisíc obyvateľmi. A je to tu tak nádherné, že sem často jazdia aj filmári – natáčala sa tu snímka Dobyvatelia stratenej archy, ale napríklad aj Ježiš Nazaretský. A v posledných rokoch ide o jednu z najvyhľadávanejších turistických lokalít v Tunisku. Sú tu očarujúce piesočné pláže, ktoré sa dlhé kilometre tiahnu okolo priezračného, teplého mora. Každý si tu nájde svoj kút. Je tu veľa obchodíkov a stánkov – narazíte tú na všetko, čo vám pripomína chuť Afriky. A aj v noci to tu žije a nadšenci do tanca, nočných klubov alebo romantici túžiaci po prechádzkach v piesku pri mesiačiku si tu prídu na svoje.

Maurská Mahdia

Ak niekoho láka napríklad aj last minute dovolenka do Tuniska, tak môže s cestovnou kanceláriou vyraziť za rozumné peniaze do destinácie Mahdia (ale dá sa sem samozrejme ísť aj inokedy a inak). Každoročne sem zavítajú desiatky tisíc návštevníkov a jedná sa o ďalšiu obľúbenú lokalitu. Nájdeme tu všetko, po čom turisti na dovolenke prahnú – kúpanie, úžasné zlatisté pláže s jemným pieskom, azúrové more, ktoré si aj v jesenných mesiacoch udržuje teplotu okolo 24 stupňov, impozantné aj prívetivé hotely so všetkým komfortom a v samotnom mestečku malebnéj domčeky v maurskom štýle, ktorý očarí úplne každého.

Sousse – raj pre nákupných maniakov

Ďalším miestom, kam by ste mohli v Tunisku vyraziť je prístavné mesto Sousse. Cestovné kancelárie ponúkajú pre Tunisko zájazdy aj sem. Jedná sa o tretie najväčšie mesto v krajine, leží priamo pri mori a ponúka teda tisíc možností zábavy a kúpania sa a to cez deň aj večer. Je tu neustále živo, jedná sa o nákupné stredisko, kam neustále priplávajú lode a prichádzajú obchodníci. Takže tí, čo chcú zažiť atmosféru bazárov, orientu a zjednávania a nakupovanie na trhoviskách aj v zahĺtených obchodoch si tu prídu na svoje. A tí ostatní môžu celé dni tráviť na nekonečných plážach, ktoré sa tiahnu až ďaleko za samotné mesto.

Modrobiele Sidi Bou Said

Sú ľudia, ktorí si chcú dovolenku užiť v pokoji a bez tlačenia sa na plážach a predierania sa davmi. Pre tých je ideálne mestečko Sidi Bou Said preslávené svojou modro-bielou architektúrou, nádhernými domčekmi, zložitými uličkami a pohodou a pokojom. Je to vyhľadávaná lokalita, ktorá odporúča mnoho jej návštevníkov. Nehovoriac o tom, že kúsok odtiaľ leží obľúbená destinácia Gammarth, kde nájdete pláže, stovky reštaurácií, klubov, obchodíkov a ďalšieho vyžitia pre turistov.

Tropický raj Tabarka

Podobne čarovným miestom, ktoré si tiež uchováva svoju špecifickú atmosféru je prístavné mestečko Tabarka. Ak niekoho láka dovolenka v Tunisku, tak Tabarka sa pre neho stane rajom. Mestečko toho síce počas roka veľa neponúka, ale v letnej sezóne sa sem začnú schádzať turisti, ktorí si užívajú kúpanie aj ďalších vodné radovánky. Pomocou lode môžete dokonca prísť až k neďalekému vulkanickému ostrovčeku La Gali, kde sa môžete potápať a hlavne tú môžete vidieť malinké roztomilé stredomorské opičky, ktoré očaria deti i dospelých. Skrátka vyberie si tu každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *