Dovolenka v Monastire v Tunisku

Monastir je ďalšie obľúbené mesto, ktoré sa zasvätilo turistickému ruchu v Tunisku. Nájdete ho v hammametskom zálive, kde je aj veľké medzinárodné letisko, na ktoré prilietajú predovšetkým charterové lety v letných mesiacoch z Európy. Letenky do Monastiru, tak kúpite veľmi lacno.Výhodou je, že nemusíte cestovať dlhé hodiny autobusom ako do iných oblastí v Tunisku. V Monastire nájdete tiež mnoho kvalitných hotelov, krásne pláže s využitím vodných športov a množstvom malých obchodíkov so suvenírmi.

Monastir - Tunisko

V Monastire je dôležité medzinárodné charterové letisko a preto väčšina turistov toto mesto spozná len ako miesto svojho príletu do Tuniska. Pre Tunisanov je, ale Monastir veľmi významný ako rodisko ich prvého prezidenta Habib Bourguiba. Dnes v meste nájdete jeho hrobku a múzeum venované tomuto velikánovi tuniských dejín.

Stará medina bola nepochopiteľne z veľkej časti Tunisanmi zbúraná v snahe zmodernizovať Monastir. V súčasnosti je najnavštevovanejšou tunajšou pamiatkou Ribat – moslimský vojenský kláštor. Bol vybudovaný v období medzi 9. – 11. storočím a dnes je pokladaný za najdokonalejší príklad tuniskej obrannej architektúry. Jeho neopakovateľný genius loci ste mohli vidieť vo filmoch Monty Python – život Briana, Život Krista či Ježiš Nazaretský. Vo všetkých týchto dielach predstavuje Monastirský ribat staroveký Jeruzalem. Zvedaví jedinci by si nemali nechať ujsť návštevu múzea Islamu v priestoroch bývalej ribátskej modlitebne, alebo si vyšliapať na jeho hradby a pokochať sa krásnou vyhliadkou na Monastir a priľahlé okolie.

Skanes

Skanes je hotelová oblasť nachádzajúca sa medzi mestami Sousse a Monastir lemovaná širokými plážami a krištáľovo čistým morom. Mestečko Skanes sa  už takmer prepojilo s Monastirom. Nájdete tu aj množstvo golfových ihrísk čomu tiež zodpovedá vysoká úroveň hotelov a služieb. Ak zavítate do Tuniska a chcete si užiť vyššieho štandardu za príjemné ceny, tak je učíte Skanes v Tunisku vhodnou dovolenku práve pre Vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *