Dovolenka v Sousse v Tunisku

Sousse je tretie najväčšie mesto v Tunisku vzdialené 142 km od hlavného mesta Tunis. Sousse je veľké a živé kozmopolitné mesto, ktoré sa rozlieha okolo impozantnej starej mediny. V Sousse nájdete tiež mnoho pamätihodností ako je Ribat, opevnený kláštor alebo veľkú mešita. Všetok život sa koncentruje na veľké námestie Place Farhi Hached. Je to hlavné námestie v Sousse. Môžete tiež navštíviť Múzeum v Kasbah, ktorá sa nachádza na okraji mediny. Múzeum obsahuje zbierku mozaík z tejto oblasti. Sousse je ideálne miesto pre aktívnu dovolenku v Tunisku.

Sousse - Tunisko

Sousse je v súčasnosti jedným z najväčších tuniských prímorských letovísk. Pozdĺž piesočnej pláže sa tiahne pás hotelov všetkých cenových kategórií. Koncentrácia turistov v letných mesiacoch je taká, že počtom hravo prevýši miestnych starousadlíkov. Aj vďaka tomu je Sousse jedným z najliberálnejších miest v Tunisku a miestne ženy sa z veľkej časti podvolili diktátu západnej módy. Kontrastom k pobrežným radovánkam je medina.

Pevnosť Kasbah v Sousse

Medina v Sousse je považovaná za druhú najkrajšiu a najzachovalejšiu v krajine, hneď po tej v hlavnom meste Tunis. Postavená bola v 9.storočí nášho letopočtu a vo svojich múroch ukrýva 24 mešít a nekonečné množstvo obchodíkov. V úzkych uličkách mediny skôr alebo neskôr narazíte na Ribat. Táto staroveká moslimská pevnosť je jednou z najzaujímavejších pamiatok v Sousse a preto by ste si nemali nechať ujsť jej návštevu. Zlatým klincom prehliadky je výstup na strážnu vežu odkiaľ sa Vám naskytne úchvatný výhľad na staré mesto a okolie Sousse.

V juhovýchodnej časti mediny sa nachádza pevnosť Kasbah, v ktorej dnes sídli archeologické múzeum. V jeho zbierkach sú tie najkrajšie antické mozaiky nájdené na území Tuniska. V Sousse môžete vidieť jednu z mála. Kresťania po sebe v Sousse zanechali rozsiahle podzemné katakomby s viac ako 15.000 hrobmi raných kresťanov. V súčasnosti je sprístupnených len pár stoviek metrov podzemia a väčšina výklenkov s telami je zamurovaná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *