Dovolenka v Hammamet v Tunisku

Turistickú oblasť Hammamet nájdete na polostrove Cap Bon, na ktorom končí svoju dovolenku celá tretina návštevníkov Tuniska. Hammamet by sa dal označiť za monument zájazdovej turistiky v Tunisku. Nájdete tu viac ako 80 hotelových komplexov. V dávnych dobách to bývala malá rybárska dedinka, avšak dnes to Hammamete žije až do neskorých nočných hodín.

Hammamet - Tunisko

Nájdete tu, ale aj čisté pláže, športové vyžitie, aquapark a nepreberné množstvo vodných športov. Centrum Hammametu je Hammamet Jazmín, kde je situovaných najviac hotelov a široká piesočná pláž. Ak hľadáte aktívnu dovolenku pri mori, tak je to tá správna voľba.

Oblasť mestečka Hammamet je bezpochyby najnavštevovanejším regiónom celého Tuniska. V dvadsiatych rokoch minulého storočia začal vďaka záujmu európskej smotánky o miestne panenské pláže prerod Hammametu z ospalého rybárske mestečka na najväčšie tuniské prímorské stredísko. Stredoveké centrum zaujímavo kontrastuje s modernou hotelovou výstavbou. Kvôli regulačnému nariadeniu vlády nehyzdia pobrežie vysoké monštrá, ale skôr nižšia rozsiahle komplexy obklopené zeleňou. Južne od Hammametu vyrástlo nové prázdninové letovisko Hammamet Jasmin (Yasmine) pozostávajúce sa z drvivej väčšiny zo 4 a 5 hviezdičkových hotelov.

Pláž Hammamet Jasmin

Tunajšie pláže ponúkajú širokú ponuku vodných a plážových športov. Samozrejmosťou sú potápačské školy, kde je možné absolvovať kurz zakončený certifikátom. Ponory sa najčastejšie uskutočňujú neďaleko od pobrežia, kde sa nachádzajú vraky lodí, prevažne z druhej svetovej vojny a tiež prekvapivo pestrý podmorský život. Návštevníci s deťmi by určite mali zamieriť do akvaparku Flipper, kde sa deti vyšantia na množstve šmýkačiek a tobogánov. V starej časti Hammametu máte možnosť spoznať aj niečo málo z tuniskej histórie. Stredu mesta dominuje krásne zachovalá medina z 15. storočia. Jej dva metre hrubé steny chránili vo vnútri žijúcich obyvateľov a samozrejme mešitu. Pôvodné trhovisko vo vnútri hradieb dnes nahradila záplava obchodíkov so suvenírmi a typickými tuniskými produktmi ako sú kožené výrobky, či keramika z neďalekého mesta Nabeul. Kasba, kedysi sídlo miestneho guvernéra dnes ponúka posedenie v príjemnej kaviarni s výhľadom do úzkych uličiek mediny.

Pozostatky rímskeho mesta Pupput

Asi šesť kilometrov od centra Hammametu sa nachádzajú pozostatky Rímskeho (neskôr byzantského) mesta Pupput. Toto nie príliš výrazne archeologické nálezisko je ukryté medzi hotelovými záhradami a svojim návštevníkom ponúka ruiny domu z 5. storočia a staroveké mozaiky. Súčasným kultúrnym centrom Hammametu je bývalá vila rumunského milionára Georga Sebastiana. Táto architektonicky zaujímavá budova po vojne poskytla azyl aj britskému predsedovi vlády Winstona Churchila, ktorý tu spísal svoje pamäti. Dnes vila a priľahlé pozemky slúžia ako priestor pre organizovanie Medzinárodného kultúrneho festivalu, ktorý prebieha každý rok počas júla a augusta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *