Dovolenka v Bizerte v Tunisku

Mestečko Bizerte sa nachádza 66 km severne od hlavného mesta Tunisu a je to najsevernejšie položené mesto v Tunisku. Najzaujímavejšia časť je oblasť v okolí starého prístavu, ktorý je chránený od severu pevnosťou Kasbah a malou pevnosťou na juhu Ksibah. Aj tu nájdete slušné hotely a pekné pláže. Asi najlepšou plážou v tejto oblasti je Remel Plage. Bizerte je ideálne miesto pre milovníkov kľudnej dovolenky.

Bizerte - Tunisko

Starobylé prístavné mestečko Bizerte sa nachádza na severnom pobreží Tuniska. Podľa Tunisanov je oblasť severného Tuniska najkrajšia z celej krajiny. Nie sú tu také návaly turistov ako na polostrove Cap Bon a okrem slnečného pobrežia ponúka táto oblasť vo vnútrozemí i krásne národné parky, ktoré sú častým cieľom pre pešie túry.

Bizerte bolo založené v ôsmom storočí pred nl. a veľmi skoro sa stalo dôležitým stredomorským prístavom. V priebehu storočí síce stratilo na svojej dôležitosti, ale po otvorení Suezského prieplavu a značnej modernizácii prístavu francúzskymi kolonizátormi, nadviazalo Bizerte na svoju slávnu tradíciu.

Dnes sa väčšina návštevníkov zdržiava v oblasti hotelových komplexov a preto je centrum mestečka relatívne pokojné. Dominuje mu starý prístav obklopený štýlovými kaviarničkami a samozrejme nemôže chýbať medina s mešitou. Tá tunajšia pochádza z roku 1652. Na severe mesta je relatívne dobre dochovaná byzantská pevnosť zo 6. storočia, ktorá bola pred 300 rokmi čiastočne prebudovaná v arabskom štýle. Za malý poplatok môžete vystúpiť na jej hradby a obdivovať Bizerte z vtáčej perspektívy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *