Dovolenka v Sfax v Tunisku

Prístavné mesto Sfax leží na pobreží Stredozemného mora, asi 270 km na juh od mesta Tunis. Po hlavnom meste je druhým najväčším mestom Tuniska a to nielen podľa počtu obyvateľov (asi 350 tisíc),  ale aj na základe jeho ekonomickej dôležitosti (vývoz olivového oleja a sušených rýb). Preto sa zvykne v Tunisku nazývať  “hlavné mesto juhu“.

Sfax - Tunisko

Sfax nemá s typickými turistickými centrami veľa spoločného. Na meste je príťažlivý hlavne jeho pôvodný charakter a prekrásne zachovalá medina so svojimi mestskými hradbami. Navštíviť môžete Archeologické múzeum so zbierkou mozaík, keramiky a mincí z rímskej doby, ktoré boli nájdené v archeologických lokalitách v regióne. Zaujímavé je tiež Múzeum tradičného umenia “Dar Jellouli”, ktoré popri tradičných odevoch vystavuje aj drevené umelecké diela a domáce nástroje pre ilustráciu životného štýlu obyvateľov po celé stáročia.

Neďaleko mesta sú historické pozostatky starovekého rímskeho mesta Tarapura. Kompou sa behom chvíle dostanete aj na skupinu ostrovov Kerkennah, ktoré vás ohromia svojimi krásnymi plážami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *