Dovolenka v Tabarke v Tunisku

Tabarka je pobrežné mesto, ktoré leží na severozápade Tuniska. Je vzdialené 170 km od hlavného mesta Tunis. Tabarka je lemovaná pohorím Kroumirie a je situovaná v blízkosti alžírskych hraníc. Väčšina turistického ruchu sa sústreďuje mimo mesto. Je to výborné miesto pre dovolenku, potápanie, rybárčenie, turistiku a v neposlednom rade leňošenie na pláži pri mori. V tejto oblasti nájdete aj koralové útesy.

Tabarka - Tunisko

Hotely a služby v Tabarke sú na vyššej úrovni poskytujúce všetok servis pre Vašu spokojnú letnú dovolenku. Rozhodne sa tu nudiť nebudete. Tabarka je vhodným miestom pre aktívnu i pokojnú dovolenku v Tunisku.

Letovisko Tabarka sa nachádza asi 20 kilometrov od alžírskych hraníc a stále je v Tunisku tak trochu zabudnutou destináciou, aj keď v posledných rokoch získava na popularite ako najvhodnejšie miesto pre potápanie na celom tuniskom pobreží. Mestu dominuje veľká marína, z ktorej môžete vyraziť na šíre more za potápaním a alebo len na okružnú plavbu. Ponuka lodných výletov je tu naozaj široká. Potápači by si nemali nechať ujsť lodný výlet na štátom chránené ostrovy Galite, ktoré sú vyhlásené svojím bohatým podmorským životom.

Tabarka – stredoveká benátska pevnosť

Meno celému mestu dal malý ostrov Tabarka, ktorý sa vďaka násypu vystavanému Francúzmi pripojil k tuniskej pevnine. Dodnes je ňom stojí stredoveká benátska pevnosť. Keďže jej priestory obýva tuniská armáda, nie je táto pamiatka prístupná verejnosti a prezrieť si ju môžete len z patričnej vzdialenosti. Pre večerné prechádzky je ideálna oblasť starého prístavu. Tunajšie rozoklané pobrežie a zaujímavé kamenné útvary sú spoločne so zapadajúcim slnkom výbornou kulisou nielen pre zamilované páry. Obľúbené začínajú byť výlety do oblastí pohoria Kroumirie. V turistickej kancelárii môžete dohodnúť aj niekoľkodňové výlety buď pešo, na bicykli a alebo aj na koňoch. Vrcholky pohoria sa nachádzajú vo výškach okolo 900 mnm a preto tu nie je sneh v zimných mesiacoch žiadnou vzácnosťou. Typickým suvenírom z tejto horskej oblasti sú ručne vyrábané koberce a tašky s berberskými vzormi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *