Možnosti ubytovania v Chorvátsku

Chcete poriadnu dovolenku, ale nechcete ju zbytočne preplatiť? Vyhľadajte si ubytovanie v Chorvátsku online sami a na cestovky myslite len v prípade ultra lacných last minute zájazdov, aj vtedy len okrajovo. Najlepšie zážitky a miesta objavíte vtedy, keď pôjdete na vlastnú päsť a objavíte nepreskúmané. Aké máte možnosti ubytovania v Chorvátsku, to vám prezradíme v tomto článku.

Leto v Chorvátsku

Hotely

V prípade, že hľadáte v prvom rade maximálne pohodlie, určite poobzerajte po Chorvátskych hoteloch, ktoré výrazne prevyšujú možnosti ubytovania u súkromníkov. Dobrý hotel by mal mať vlastnú reštauráciu, bar a 24-hodinovú recepciu, ktorá je vám vždy k službám.

Výhody:

Hotely takisto zvyčajne ponúkajú raňajky v cene a možnosť platby kreditnou kartou, v čom majú výraznú výhodu pred ubytovaním vo vilách a penziónoch.

Čo čakať:

Hoteli sú ohodnotené klasicky hviezdičkami, podobne ako u nás, od 1 po 5 hviezdičiek. Výrazne zlých hotelov je málo, ale vždy si vopred porovnajte ponúkané služby a požadovanú cenu. Ak hľadáte ubytovanie v júli a auguste, určite objednávajte vopred, i last-minute ponuky v hoteloch sú doslova výnimočné.

Hotel v Chorvátsku (Dubrovnik)

All-inclusive rezorty

Rezorty, kde sa o vás postarajú od hlavy po päty, sú v Chorvátsku čoraz obľúbenejšie. Neverili by ste, ale pre mnohé rodiny takisto znamenajú výrazné zníženie dovolenkových nákladov.

Výhody:

Ak dovolenkujete s deťmi, all-inclusive rezort je presne to, čo potrebujete. Nielenže dostanete na jednom mieste všetky jedlá, vaše ratolesti budú mať tiež k dispozícii kopu aktivít, ktoré ich zabavia a vám doprajú chvíle oddychu. Veľkou výhodou je tiež presná a nemenná suma, ktorú na dovolenke miniete – nemusíte si robiť starosti s prepočítavaním nákladov, suma ostáva nemenná.

Čo čakať:

Podobne ako pri hoteloch, v hlavnej sezóne treba objednávať dostatočne vopred. Treba tiež rozlišovať medzi „light-inclusive“ a „ultra-all-inclusive“ a všetkými odtieňmi medzi týmito dvoma typmi služieb. Overte si, čo presne vaša dovolenka obsahuje vopred a predíďte tak nepríjemným prekvapeniam.

Ubytovanie u súkromníkov

Hostely, vilky a penzióny sú obľúbeným miestom pre tých, ktorí chcú na ubytovaní výrazne ušetriť. Od Istrie až po Dubrovník nájdete tisícky možností súkromného ubytovania.

Výhody:

Veľkou výhodou ubytovania v malých vilkách a domácom prostredí je práve rodinná atmosféra a možnosť domácej stravy. Majitelia sú skvelými sprievodcami a pomôžu vám zorientovať sa v dovolenkovej destinácii.

Čo čakať:

Ubytovanie u súkromníkov podlieha zákonným predpisom, je kategorizované a prísne hodnotené. Hodnota 5 hviezdičiek tu neexistuje, odborníci hodnotia takéto ubytovanie maximálne štyrmi hviezdičkami. Hodnotenie pre súkromné ubytovanie bolo vytvorené kvôli prehľadnosti a zvýšeniu štandardov a je veľmi podobné ako pri hoteloch – tri hviezdičky tu by mali korešpondovať s troma hviezdičkami v hoteli. Bežným štandardom je vlastná kúpeľňa, základné kuchynské vybavenie a televízia. Menej častým je pripojenie na internet a raňajky v cene skôr nečakajte.

Apartman v Chorvátsku

Kempy a stany

Chorvátsko ponúka viac ako 500 miest na kempovanie pri mori od Savudrije až po Dubrovník. Čakajú vás tu dobrodružstvá i krásna príroda.

Výhody:

Cena je výrazne nižšia ako pri akomkoľvek inom druhu ubytovania. Ak by ste na vašej hotelovej izbe aj tak trávili iba noci a celé dni sa radšej potulujete vonku, a zároveň potrebujete ušetriť, potom určite nemáte o čom premýšľať.

Čo čakať:

Kempovanie mimo oficiálnych kempov je prísne zakázané. Kempy takisto nebývajú otvorené celoročne a počas hlavnej sezóny je lepšie si možnosti ubytovania preveriť vopred.

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *