Najlepšia dovolenka v Grécku

Prichádza leto a väčšina spomedzi vás si kladie rovnakú otázku. Kam ísť tento rok dovolenku? Prezrite si teda katalóg dovoleniek a isto objavíte Grécko. Grécko je krásna krajina, ktorá iste naplní vaše požiadavky. Na brehu mora vás očakávajú prevažne veľké pieskové pláže s množstvom športovísk, kde si smiete zahrať futbal. Morská voda je priezračná a dostatočne teplá. Je vhodná na vodné hry prípadne aj na potápanie. Spomeňte si aj na grécke jedlo. Gréckym pochúťkam ako Gyros, Moussaka či Souvlaki veľmi ľahko poddáte.

Grécko - Koufonisia

Najnavštevovanejším centrom Grécka sú rozhodne Atény. Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú víkendové pobyty do Atén. V tomto hlavnom centre Grécka sa skrýva srdce gréckej kultúry. Milovníci histórie si tu môžu pozrieť populárne grécke chrámy bohov, gigantické sochy alebo zachovalé kostoly. Cestovatelia majú radi ešte Mikény alebo Spartu. Dovolenku pri vode si vychutnávajú prevažne na ostrovoch v Grécku. U turistov je najpopulárnejšia Kréta, po ktorej nasleduje Korfu a Rodos. Obľúbené sa stávajú kempingy pri pláži mnohé drahé hotely. Na ostrovy sa môžete dostať prostredníctvom trajektu alebo priamym letom do konkrétnych letovísk.

Ak rozmýšľate o tom, ako sa dostanete do Grécka pohodlne a bez problémov, tak skúste zájazd s cestovnou kanceláriou. Na výber máte výlety autobusom prípadne lietadlom. Jazda je navyše veľmi bezstresová a k tomu rovno do vašej oblasti. Ak sa odhodláte spraviť si svoju dovolenku pri mori, tak si môžete vybrať automobilovú alebo železničnú dopravu. Ubytovanie v Grécku ponúkajú najmä kvalitné hotely a apartmány, je len na Vás čo si vyberiete. Ak neviete po grécky, tak si môžete najať tlmočníka na tlmočenie z angličtiny, ale mnoho domácich vie po anglicky alebo nemecky. Potom ste už iba vy a nádherné počasie v Grécku. Teplota má z času na čas až 35 °C. Osviežiť sa môžete proste vo vode. Ostrov Kréta sa smie pochváliť až 300 slnečnými dňami za rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *