Nakupovanie v Taliansku

V Taliansku sa platí eurom, takže problémy s peniazmi mať nebudete. Platiť môžete aj kartami typu Visa, MasterCard, Diners a American Express, výnimku samozrejme môžu tvoriť malé obchodíky. Čo sa týka cien, tak pre ilustráciu uvádzame ceny niektorých základných potravín. Tak napríklad taký kilový chlieb kúpite v prepočte približne za 3,3 eura. Liter mlieka vás vyjde na 1 euro. Ak ste milovníkom čokolády, tak si 100g tejto pochúťky môžete kúpiť približne za 1 euro. 10 vajec stojí tiež približne 1 euro, pivo v plechovke (0,5 l) kúpite od 0,9 eura. Ak si budete na pláži budete chcieť prenajať slnečník a dve lehátka, tak zaplatíte  42 eur za týždeň.

Obchod v Taliansku

Nakupovanie v Taliansku

Ako zákazník budete mať na výber medzi trhom, obchodmi s konkrétnym druhom tovaru alebo supermarketmi. Čo sa týka trhov, tak tie sa tešia v Taliansku veľkej obľube. Ich popularitu dokazuje aj fakt, že sa organizujú takmer vo všetkých väčších mestách, a to dvakrát za týždeň. Na trhoviskách môžete zjednávať, obzvlášť, ak je predajca inej národnosti ako talianskej. Ak nechcete vyložené značkový tovar, tak sa tu dá kúpiť pomerne lacno dámske aj pánske oblečenie a tiež obuv. Výber je pomerne pestrý.

Čo sa týka malých obchodíkov, tak fungujú podobne ako u nás, len v pekárňach sa cena odvíja od váhy, nie od kusu. V niektorých malých obchodíkoch nemusíte stáť vo fronte, pretože si hneď pri príchode odtrhnete číslo, ktoré označuje poradie pri pokladni. Veľké hypermarkety fungujú na rovnakom princípe ako tie na Slovensku. Ak ste fajčiari a chcete si kúpiť akýkoľvek z tabakových výrobkov, tak si pamätajte, že tento tovar môžete kúpiť len v obchodíkoch, ktoré sú označené slovom Tabaccheria. V iných obchodoch tento sortiment nedostanete. Elektroniku kupujte len v obchodoch, ktoré sa na tento druh tovaru špecializujú. Kvalita elektroniky na trhovisku totiž často nezodpovedá našim zaužívaným predstavám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *