Nakupovanie v Bulharsku

Nakupovanie vás bude v Bulharsku baviť. Nejedná sa totiž len o výmenu tovaru za peniaze, ale jedná sa predovšetkým o výnimočný zážitok, ktorý sa prejavuje v úplne inej kultúre nakupovania, než na ktorú sú stredoeurópania zvyknutí. Navštíviť by ste mali tradičné blšie trhy a trhovisko, kde hlavným nástrojom na stanovenie konečnej ceny je zjednávanie.

Nakupovanie v Bulharsku

Zjednávanie

Zjednávanie o cene sa tu berie ako taký šport, preto sa nebojte a súťažte, pretože cena, ktorá je obchodníkom vyvolaná na začiatku, je skutočne často nezmyselná. Presvedčíte sa o tom najmä pri návšteve bazárov, kde sa predáva úplne všetko a navyše v akomkoľvek stave, počnúc hrdzavými príbormi a končiac pokazenými gramofónmi. Pri takýchto produktoch vás preto počiatočná cena veľmi prekvapí a vystraší. Preto sa nebojte a dohadujte sa! Pred cestou do Bulharska sa Vám určite bude hodiť aj menšia pôžička, pomocou ktorej nakúpite v Bulaharsku veľmi lacné veci, za ktoré by ste na Slovensku zaplatili omnoho viac.

Bulharské obchodné centrá

Vo väčších mestách a turistických letoviskách sa už nákupná kultúra veľmi podobá tej našej, teda veľké nákupné centrá s nespočetnými obchodmi s módou, kozmetikou, početnými reštauráciami a multikinami. Ak budete chcieť nakupovať značkové oblečenie, vyvarujte sa ich nákupu v rôznych malomestských butikoch, kde sa pohybujú v malej cenovej škále. Často sa však jedná o plagiáty svetových značiek. Luxusný tovar môžete dostať hlavne v Sofii a ďalších veľkých mestách. V turistických letoviskách, ale i v menších mestečkách na vás budú čakať aj trhy s ovocím a zeleninou, kde je veľká ponuka čerstvého miestneho ovocia a zeleniny za veľmi priaznivé ceny.

Čo si nezabudnite z Bulharska priviezť!

Z vašej dovolenky v Bulharsku si môžete na pamiatku odviezť rad tradičných artefaktov, akými sú napríklad rôzne druhy keramiky, porcelánových výrobkov a výšiviek, obrusov alebo napríklad medený či cínový riad. Typicky bulharský je tiež ružový olej, rezbárske výrobky alebo bábiky v bulharskom kroji. Zabudnúť by ste nemali ani na tradičnú bulharskú pálenku Trojanska slivova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *